V Tanzanii pomáhali Fridrichovi se stavbou místní kluci

19. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video

Pastor Apoštolské církve Karel Fridrich se na začátku prázdnin vrátil z další návštěvy Tanzanie. Trvala tři týdny a vedla opět do sirotčince v Morogoro. Cílem byla stavba nového domu pro sirotky, na který se ale bohužel nepodařilo vyřídit stavební povolení. Dobrovolníci z Čech nakonec stavěli jednoduchý byt pro pracovníky.


Hlavním stavebním materiálem byl železobeton, protože v místních klimatických podmínkách podléhá dřevo rychlé zkáze. Problémy přinesly zejména dodavatelské služby, které mají v Africe vlastní tempo. „Pracovali jsme téměř 12 dní a bylo skoro hotovo. Kdyby odpadly problémy s dodávkou oken a dveří, tak jsme toho mohli udělat daleko víc,“ uvedl pastor Karel Fridrich.
Dětský domov v Morogoro má přes 30 dětí, o které se starají ženy a dobrovolníci z Evropy. Se stavbou bytu pomáhalo pět dospívajících chlapců ve věku kolem 17 let. „Kluci udělali hodně. Velmi mě povzbudilo, když jsem viděl, že kluci, kteří během roku opustí dětský domov, umí pomáhat a se vším si věděli rady. Je skvělé, že v domově získali základ do života, že se jim někdo věnoval. V tom vidím dobrý začátek pro změnu v Africe. Pokud budou lidí vzdělaní a budou pracovat, tak to má šanci,“ svěřil se Fridrich.
Pastor Fridrich plánuje další pracovní výjezdy, protože o dobrovolníky není nouze: „Shodli jsme se, že se nebudeme soustřeďovat jenom na Tanzanii, ale pokud se objeví další destinace, tak toho rádi využijeme.
Na podzim by se pastor rád vrátil do Malawi, protože by chtěl s centry dětských domovů pokračovat v navázané spolupráci.

-ves-, FOTO: Archiv Karla Fridricha

 

odebírejte přes RSS