V ulici Pitnerova bude nový vodovod

11. 9. 2019 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video

Ve druhém zářiovém týdnu začali dělníci pracovat na vybudování nového vodovodu v ulici Pitnerova. Byly zahájeny výkopové práce, aby se mohl propojit vodovodní řad mezi ulicí Nádražní a Svatopluka Čecha. Vodovod v této ulici dosud chybí a lidé, kteří zde bydlí, mají k vodě komplikovaný přístup.


„ Jeden dům není vůbec připojený, to znamená pitnou vodu si musí dovážet a užitkovou vodu čerpá ze studny a ostatní jsou připojeny buďto z ulice Nádražní přes cizí pozemky anebo z ulice Svatopluka Čecha,“ osvětlil důvody akce místostarosta Bořivoj Švásta. Přípojky na jednotlivé pozemky budou položeny zároveň s hlavní propojkou. Přímo z ulice Pitnerovy tak bude na vodu napojena i budova, kterou v současné době využívají skauti. Dosud byla připojena z ulice Nádražní.
Výkopové práce financuje město, zbytek uhradí VaK. Výkopové práce za necelých 300 tisíc korun realizuje firma Hast. Pokládka nového vodovodu by měla být hotova zhruba do konce září.
V ulici Pitnerova se v budoucnu počítá i s dalšími úpravami. Rekonstrukce důležité komunikační propojky se plánuje už několik let, položení chybějícího vodovodu je jedním z důležitých předpokladů. „Ulice je vyprojektovaná na úpravu, měla by tam vzniknout nová parkovací místa, nové sběrné místo, celá komunikace by se měla spravit, ale pořád řešíme majetky, protože část pozemku není města a čekáme, až se nám to podaří vyřešit,“ vysvětlil Švásta.

-kam-

 

odebírejte přes RSS