V závěru hry děkovali herci hustopečským divákům

23. 9. 2020 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Kultura

O tom, že je kultura potřeba i v této nelehké době není sporu. Vypovídal o tom také sál městského kina, který v úterý pod nátlakem dychtivých divadelních nadšenců praskal ve švech. Právě za podporu a zachování věrnosti si diváci vysloužili v závěru hry od vděčných herců vřelá slova uznání a díků.


Na své si v úterý 22. září přišli především milovníci detektivek. Právě s tou přijela do Hustopečí divadelní agentura Familie, kterou založila dcera herce Oldřicha Víznera a Jany Šulcové, Rozálie Víznerová. Kromě toho, že má pod palcem celý divadelní spolek a je maminkou od dvou dětí, si občas také střihne nějakou tu roli, a to i po boku svého otce. „Teď už mám respekt, protože tatínek je úžasný a skvělý herec. Ono je to teď vtipné, protože já jsem šéfová, mně celá agentura patří a všichni herci jsou mí zaměstnanci, ale vůči tatínkovi mám respekt jako k herci,“ říká principálka Víznerová.

V divadelní hře Zub za zub principálka ztvárnila němou roli. „Do toho jsem se obsadila jenom proto, že už tak je tady osm herců a říkala jsem si, že snad z těch genů z obou stran bych mohla něco vytěžit a je to němá role – to se vždycky nějak udělá,“ směje se Víznerová.

V hlavních, mluvících postavách mohli diváci spatřit Danu Batulkovou jako rozzlobenou vdovu toužící po odplatě a Veroniku Jelínkovou coby kurtizánu. Mužské, detektivní role si střihli Čestmír Gebouský, Václav Rašilov a Karel Zima. „Tohle to je trošku specifický detektiv, je to žid a také se tak velmi propaguje – samozřejmě v dobrém a s nadsázkou. Jsem rád, že jsem dostal tuto roli, protože je to jediná detektivka, ve které hraji, pokud nepočítám televizi,“ pochvaluje si herec Zima.

Nejen, že se role herci ztvárňovala na jedničku, ale také se v ní údajně našel. „Ta role je mi blízká, můžu do toho dát něco ze sebe, to určitě ano, protože je to člověk, který vidí věci spíš pozitivně, dělá si z toho srandu a věci spíš odlehčuje a glosuje – je mi to příjemné,“ potvrzuje Karel Zima.

Výbornou divadelní inscenaci odměnili návštěvníci bouřlivým potleskem a nastala i chvíle, kdy se role vyměnily a herci naopak smekli poklonu divákům. „Když někam přijedeme a lidi přijdou, tak jim říkáme, že děkujeme za jejich potlesk, ale teď, v téhle době si zaslouží i oni náš potlesk, protože našli odvahu a neměli strach přijít v téhle strachuplné době,“ s pokorou dodává představitel detektiva.

Herec Zima momentálně hraje asi v 15 divadelních představeních. Milovníci televizních obrazovek jej můžou vídat v seriálu Temný kraj nebo Slunečná, a nyní se na něj můžeme těšit také v nové komedii Štěstí je krásná věc, kterou naše kino bude promítat 7. října. -slam-

odebírejte přes RSS