Valkýra se proměnila v táborovou základnu

4. 8. 2022 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Sport

Táborů s koňmi je pro děti v Hustopečích k dispozici hned několik. V červenci jsme navštívili s kamerou ten, který pořádají Chovatelé z Pavučiny. Tento týden jsme se zašli podívat i na Valkýru, která o prázdninách v podstatě nedělá nic jiného, než že střídá táborníky.


Areál Sportovní stáje Valkýra za Hustopečemi je po celý rok vyhledávaným cílem vycházek. Pohled na ušlechtilé koně, malé klokany či zvědavé lamy láká nejen rodiče s dětmi. V letních měsících se však zdejší zázemí doslova promění v táborovou základnu. To vše při zajištění běžného chodu ranče. „Máme osm turnusů příměstských i pobytových táborů, které jsou vždy od pondělí do pátku. O víkendech odpočíváme a jedeme na novo. Každý týden tu máme okolo čtyřiceti dětí, které dělíme do tří skupin podle zdatnosti v sedle tak, aby si všechny děti zajezdily,“ říká majitelka ranče Jana Sigmundová. A jedním dechem dodává, že zajistit provoz tábora i ranče by nešlo bez pomoci maminek na mateřské dovolené, které s péčí o děti pomáhají.

Většina dětí, které se táborů účastní, Valkýru dobře znají a na tábory se hlásí opakovaně. Přesto je pro ně každoročně připraveno několik novinek. Letos třeba obrovské týpí a desítka zbrusu nových stanů s podsadou, ve kterých děti přespávají a relaxují. 

Harmonogram jednotlivých dnů se nijak neliší od jiných táborů. „Je to tak, že vždycky dopoledne se staráme o koníky a jezdíme, ať už na jízdárně nebo po okolí. Odpoledne už patří typicky táborovým činnostem, jako jsou bojovky, výlety, procházky, stezky, soutěže a podobně,“ říká Sigmundová.

Tábory se zvířaty jsou vždy ihned obsazené a i na Valkýře mají přetlak zájemců. Při tolika turnusech se ale dá říct, že pro každého milovníka koní se tu vždycky místo najde. „Kdyby ještě někdo měl zájem, tak v posledních dvou srpnových turnusech se nám objevila dvě nebo tři místa, ale jinak býváme vždycky plní,“ láká poslední zájemce Sigmundová. -nov-

odebírejte přes RSS