Valkýru obsadili v létě táborníci. Užívají si koní a volné přírody

4. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport
Kladný vztah ke zvířatům a věk minimálně 4 roky. Tyto dvě podmínky platí pro děti, jejichž volbou je týdenní tábor s koňmi na hustopečském Ranči Valkýra. Nachází se za městem a nabízí tak čas strávený ve volné přírodě.

„Děti pobývají hodně venku. Celé dopoledne jsou většinou s koňmi. Učí se je čistit, sedlat, uzdit a také na nich jezdit,“ popsala část programu organizátorka a majitelka ranče Jana Sigmundová. Po obědě následuje odpočinek, hry nebo koupání v bazénu, který je přímo v areálu. Nechybí ani pěší túry. Ty vedou nejčastěji k blízké rozhledně na Starém vrchu nebo do města na zmrzlinu.
Kromě koní se zde malí táborníci potkají také s kozami, krávami, psy, kočkami nebo lamami. Ocitají se tak na týden v malé zoo. „Po týdenním tréninku s koňmi všichni absolvují jízdu zručnosti, při které zúročí všechno, co se u nás naučili. Největší odměnou je ale pro nás to, když se dětem nechce domů,“ doplnila s úsměvem Sigmundová.
Ranč Valkýra pořádá tábory již pátým rokem a velký zájem dokládá i počet turnusů. Z původních čtyř se zvýšil na současných devět a organizátoři doplnili i pobytové.  
-hrad-

 

odebírejte přes RSS