Vandalové opět ničili. Veřejné toalety na Dukelském náměstí jsou uzavřené.

20. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Nepříjemnou záležitost museli v pondělí 20. prosince hned po ránu řešit zástupci města a policie - zatím neznámí vandalové zdemolovali veřejné toalety na Dukelském náměstí. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. 


Vylomené dveře a poničené stěny kabinek, vyrvané a zničené mýdlenky, nepořádek. Takové překvapení čekalo na pracovníky Městských služeb při pravidelném úklidu veřejných toalet na Dukelském náměstí. „Bohužel se s vandalismem na sociálních zařízeních, která jsou přímo města nebo je máme ve správě, setkáváme čím dál častěji. Konkrétně na Dukelském náměstí byl po éře vykradených či zničených mincovníků dlouhou dobu klid. Bohužel tento případ už jsme nahlásili i státní polici, protože ten rozsah škod už je příliš velký. Shodou okolností jsme i včera měli podobný jev na sociálním zařízení na vlakovém nádraží, kdy vandalové zničili hasící přístroj a obsah vystříkali po čekárně,“ neskrývala vztek starostka Hana Potměšilová, která se na místo osobně přišla podívat.

Veřejná prostranství jsou chráněna kamerovým systémem a státní policie si již vyžádala jejich záznam. „Budeme věřit, že ze záznamu budou pachatelé odhaleni. Na vlakovém nádraží jsme našli i svědky, takže vandalové byli odhaleni poměrně rychle. Uvidíme, jak se to podaří tady, každopádně kdyby byl nějaký očitý svědek, budeme rádi, když se nám ozve,“ doufá starostka v brzké odhalení pachatele. 

Škoda na majetku jde po předběžných odhadech do desítek tisíc korun. „Všechna naše zařízení jsou pojištěná, takže část škod nám proplatí pojišťovna, nicméně pokud se pachatelé nenajdou, půjdou opravy z kasy města.“  

Protože bude potřeba kompletní oprava, budou pánské toalety do odvolání uzavřené. -nov-

odebírejte přes RSS