Ve Starovičkách se soutěžilo o největší výpěstky

12. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

Cesta po zajímavých událostech v Mikroregionu Hustopečsko tentokrát vedla do Staroviček, kde se konalo farmářské odpoledne aneb soutěž o největší výpěstky. Již druhým rokem ho pořádala Kulturní komise Starovičky. „Jedná se o setkání občanů. Nabízíme jim příležitost ukázat své největší a nejhezčí výpěstky, které se jim letos povedlo vypěstovat,“ uvedl člen kulturní komise Tomáš Dolák. 


Cílem této akce je, aby spolu místní strávili příjemné odpoledne a rozvíjeli sousedské vztahy. Příjemným zpestřením je právě soutěž o největší výpěstky v šesti kategoriích. Porovnávají se brambory, cibule, dýně, mrkev a jablko. „Vloni jsme měli i cenu zvláštní tvar, ale letos jsme místo toho zvolili cenu veřejnosti,“ dodal Dolák.

Kromě běžných druhů zeleniny a ovoce byly k vidění i exotické plody, kterým se ale v teplém klimatu jižní Moravy daří. Součástí programu byla i soutěž pro děti ve vyřezávání dýní, k poslechu zahráli mužáci z Dolních Dunajovic a děti z místní mateřské školky předvedly folklórní pásmo. Také byla po dobu akce v kulturním domě ke zhlédnutí výstava obrazů paní Rúženy Vrtalové. -ves-

odebírejte přes RSS