Ve středu ve 12:30 společně proti smutku

24. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 1 video

Ve středu 25. března ve 12.30 hodin zazní z městského rozhlasu v Hustopečích píseň Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Není nutno. Naše město se tak přidává k dalším v rámci iniciativy, jejímž záměrem je dodat si odvahu a sílu a také vyjádřit poděkování a podporu všem lidem v první linii boje s pandemií koronaviru, tedy lékařům, sestřičkám, lékárníkům, prodavačkám, řidičům, hasičům, novinářům a dalším.


Souběžně s rozhlasem píseň zazní živě v podání obou autorů i ve vysílání ČT1 a na stanicích Českého rozhlasu. Všichni lidé se mohou přidat.

„Lidé sedí ve svých obývácích, sledují zprávy o počtu mrtvých a nakažených. Chtěli bychom vykřesat vlnu jedné velké kolektivní energie, kdy v jeden moment bude třeba milion lidí zpívat jednu píseň. Pro radost, pro povzbuzení a pro ty tam venku, kteří se starají. Stejně jako se šíří virus, šíří se i smutek. Rádi bychom si tímto happeningem vstříkli do žil vakcínu, která způsobí pocit sounáležitosti,“ říká kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici, který akci organizuje.

Vyzval občany, aby si pustili televizi či rádio, otevřeli okno, sedli k pianu, vytáhli kytaru, trubku, housle nebo třeba pokličky z kuchyňské linky a po odpočítání začali hrát a zpívat píseň Není nutno.

-nov-, zdroj: Novinky.cz

odebírejte přes RSS