Ve Vinařské uličce se koštovalo. Letos už pošesté

13. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 10 fotografí

Kdo měl v sobotu 10. září chuť na dobré jídlo a víno, přišel do Vinařské uličky, kde se konal šestý ročník nesoutěžní přehlídky vín. Tu pořádal vinařský spolek Krajcperk a přátelé.

Krásné počasí nahrávalo dobré náladě a cimbálová muzika Donava navodila atmosféru, která přilákala nejednoho kolemjedoucího cyklistu.

„Nápad na tuto akci vzešel už před mnoha lety z řad vinařů z Krajcperku, kteří chtěli představit svá vína nejen hustopečským, ale i širšímu okolí,“ popsal vznik nesoutěžní přehlídky Jan Stehlík, jeden z organizátorů akce.

Návštěvníci mohli ochutnat přes 200 vzorků vín, které zahrnovaly všechny odrůdy, které se v Hustopečích pěstují. K zakousnutí byly připravené domácí pomazánky, kachní játra se sádlem a dokonce se rožnilo i sele.

„Já jsem tu dnes poprvé a musím říct, že se mi tu moc líbí. O akci jsem se dozvěděla na webu Hustopečí, a protože je dnes tak krásně, tak jsme i s manželem vyrazili. A vůbec nelitujeme, skvěle se bavíme,“ prozradila nám paní Marie K. z Hustopečí.

„Naše přehlídka je určena pro všechny, kteří mají rádi dobré víno. Za ty roky už se dostala do povědomí místních a jsme rádi, že k nám jezdí i naši kamarádi z vesnic okolo,“ pochvaloval si návštěvnost Stehlík.

Kdo přehlídku promeškal, může vinaře z Krajcperku potkat i na letošních Burčákových slavnostech, kde budou coby Podzemní vojsko dohlížet na zdárný průběh oslav.

(Text: Veronika Nováková, foto: Jana Hrádková)

odebírejte přes RSS