Velikonoční jarnění otevřelo brány Pavučiny

11. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Napéct perníčky, nazdobit vajíčka, uplést pomlázku a mnoho dalšího. Blížící se Velikonoční svátky s sebou přináší mnoho tradic a zvyklostí. Některé z nich si mohly děti i jejich rodiče vyzkoušet při Velikonočním jarnění na Pavučině v neděli 10. dubna.


Pavučina se oděla do velikonočních dekorací. V neděli 10. dubna se malí i velcí sešli na velikonočním jarnění, což byla ještě před dvěma lety jedna z naprosto samozřejmých veřejných akcí. Kvůli covidu se ale vnitřní prostory Centra volného času takřka uzavřely. „V podstatě všechny aktivity a akce se dělaly tak, aby byly venku a aby se lidé co nejméně potkávali. Až dnes je to opravdu takové to setkání, jak jsme na ně bývali dříve zvyklí. A je to fajn, že k nám všichni opět našli cestu,“ usmívala se spokojená organizátorka Ingrid Florusová.

Nedělní počasí pořadatelům do karet moc nehrálo. Chlad a déšť jakoby chtěl jarní náladu ještě utlumit, ale hustopečští se zahnat nedali. „Je pravda, že kdyby vysvitlo sluníčko, tak by lidí přišlo mnohem víc. Chápu, že do deště se každému nechce. ale i tak musím říct, že u každého stanoviště máme skupinky lidí a rozhodně tu není prázdno, takže je to velmi příjemné,“ těšila se z návštěvnosti Florusová.

A tak si v několika místnostech mohli děti i rodiče, ideálně společně, vyzkoušet hned několik tvořivých činností. Hotové výrobky si následně odnesli domů. „Jsou to úplně jednoduché velikonoční dílničky, protože k nám chodí hlavně maminky s malinkými dětmi, tak aby to zvládli i ti nejmenší. Máme tu poznávání a malování vajíček, zdobení perníčků i pletení pomlázky,“ představila aktivity Florusová.

Po celé odpoledne panovala na Pavučina krásná a lehce nostalgická atmosféra, protože si návštěvníci i pořadatelé naplno uvědomili, jak moc podobné akce ve městě chyběly. Další proto budou brzy následovat. „Určitě nás ještě v dubnu čeká Den Země a Rej čarodějnic, to už připravujeme. A pak už se nám bude blížit ke konci školní rok, kde bude spousta prostoru pro další akce,“ řekla lehce tajemně Florusová. -slam-, -nov-

odebírejte přes RSS