Věnce jsou hotové, advent může začít

29. 11. 2019 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video

Se začátkem prosince přichází advent a k němu neodmyslitelně patří typické věnce se čtyřmi svícemi. Můžete si ho koupit, nebo si vytvořit vlastní originál, jako desítky hustopečských hospodyněk na středečním workshopu na Pavučině.


O rukodělný seminář výroby adventních věnců byl mezi dívkami a ženami velký zájem. „Přihlásilo se celkem 20 účastníků, kapacita se naplnila během dvou týdnů,“ prozradila Hana Mokrá z CVČ Pavučina.
Květinářka Eva Kamenská názorně ukázala, jak postupovat při výrobě kladeného věnce. Vysvětlila, proč je dobré základ na věnec začistit krycí páskou a jaké jsou výhody slaměného základu. Dámy se také dozvěděly, že na hotovém věnci podle směru kladení poznáme, jestli byl tvůrce pravák nebo levák. A pak už se všechny chopily zahradnických nůžek, nastříhaly větvičky chvojí a daly se do vázání.

Přišly úplné začátečnice, ale mnohé ženy se přiznaly, že věnec nevážou poprvé. „Adventní věnce dělávám pravidelně, ale chtěla jsem získat nějakou novou inspiraci. Nadchlo mě to, že je možné do věnce kromě jehličí přidat i různé přírodní materiály, a pak už není potřeba ho nějak hodně zdobit,“ řekla potěšeně jedna z účastnic.

Do základu lze kromě větviček našich jehličnanů jako je jedle, borovice, tis nebo túje použít i středomořský eukalyptus nebo mimózu. Kombinace tvarově pestrých větviček je natolik dekorativní, že věnec stačí doplnit už jen svícemi. Kdo zvolil tradiční jednodruhovou verzi, mohl si na místě vybrat ze široké nabídky dekorací různých barev i stylů a svůj věnec si dozdobit podle vlastního vkusu. A advent může začít!

-kam-

 

odebírejte přes RSS