Menu Hledat

Veselá pouť přivezla dětem loutky i hudbu

12. 10. 2021 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Do Hustopečí po delší odmlce zavítalo divadlo! A aby toho nebylo málo, přivezlo s sebou dokonce celou pouť. Jednalo se totiž o loutkohereckou skupinu Loudadlo, kterou už místní dětské publikum moc dobře zná. Naposledy u nás hostovali před dvěma lety s představením „Na zeleném paloučku“.


Tentokrát se herci předvedli se svojí hrou „Veselá pouť“. Opět nechyběly fascinující světelné efekty ani hudba, které celému představení dodaly ještě jedinečnější atmosféru. Součástí loutkového divadla byla také přímá interakce s dětskými diváky, kteří si tak z divadla odnesli o to větší zážitek. „Máme moc velkou radost, že jsme se mohli do Hustopečí vrátit, uvidíme zase hustopečské děti a budeme mít tu čest pro ně hrát,“ pochvaluje si Gabriela Píchová, členka loutkohereckého souboru.

Představení nalákalo jak děti, tak rodiče, kteří se zatajeným dechem pozorovali, jak herci ovládají loutky v životní velikosti. Pouhé loutkoherectví však není to jediné, co celou scénu tvoří. S loutkovým divadlem se pojí notná dávka práce i trpělivosti. „Trvá to dlouho, protože se musí nejprve napsat scénář, poté se musí loutky vymyslet, a to ne pouze to, jak budou vypadat, ale také jak budou funkční a jakou mají splnit roli. Samotná výroba je velmi dlouhá a složitá a pak se k tomu musí doplnit texty, hudba, scénografie…“ vyjmenovává náročné přípravy spojené s loutkovým divadlem Píchová.

Dětské divadlo není tím posledním, co diváky v hustopečském kině na podzim čeká. Na filmových plátnech momentálně sklízí úspěchy především dlouho očekávaný dokument o Karlu Gottovi, kromě skvělých filmových kousků se však blíží i další divadelních představení. „Kulturní program je do konce roku velmi bohatý, v úterý nás čeká skvělý koncert kapely Nerez & Lucia, v pátek přijede zájezdové divadlo s komedií Chlap na zabití, kde si zahrají Miroslav Vladyka a Filip Blažek, v listopadu nás čeká Šmardovo sousedské divadlo, Iva Pazderková ve hře Třetí prst na levé ruce a v prosinci pak adventní koncerty,“ prozrazuje program kina a zároveň láká produkční Martina Ondrová. -slam-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch