Více než sto nových parkovacích míst vznikne v Hustopečích. Pomůže patnáctimilionová dotace

8. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Z města

Dopravní zatížení Hustopečí se zvyšuje. Reakcí vedení města je projekt na vybudování záchytných parkovišť. Ta zvýší komfort pro cestující, kteří po příjezdu do Hustopečí auto či kolo bezpečně odstaví a přestoupí na vlak nebo autobus. "Parkovací místa jsou naplánována v ulicích Bratislavská, Vinařská a Nádražní. K dispozici budou také boxy pro jízdní kola," uvedl místostarosta města Bořivoj Švásta.
Tomuto způsobu cestování nahrává i plánovaná elektrifikace a modernizace železnice Hustopeče - Šakvice, která umožní přímé spoje z Hustopečí do Brna a Břeclavi. Město tak bude dopravním uzlem kombinujícím automobilovou a veřejnou dopravu.
Na více než sto nových míst k parkování přispěje patnácti miliony korun dotace z fondů Evropské unie. "Náklady na stavbu předpokládáme okolo osmnácti milionů. Z rozpočtu města se zaplatí pouze desetiprocentní spoluúčast a výdaje, na které dotaci čerpat nelze. Celkem se bude jednat o necelé tři miliony korun z vlastních peněz," upřesnila projektová manažerka města Eva Bohutínská.
Projekt řeší i omezení lidí s hendikepem, vozíčkářů nebo maminek s kočárky. "Celá tato záležitost bude bezbariérová, to znamená k parkovištím navážou chodníky tak, aby se lidé po zaparkování bez překážek dostali jak na autobusové, tak i na vlakové nádraží," doplnil Švásta.
Termín dokončení musí být v souladu s dotační výzvou. Hotovo má být nejpozději do 31. prosince 2018.
V Hustopečích přibydou nová parkoviště i v dalších ulicích. Dvanáct aut pojme to u vjezdu k Základní škole Nádražní a dalších šestnáct kolmých míst pomůže neutěšené dopravní situaci v ulici Vrchlického.
-hrad-


odebírejte přes RSS