Víceúčelové vozidlo nahradilo dosluhující kus

14. 2. 2019 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Městské služby Hustopeče potřebují vzhledem ke svým různorodým činnostem rozmanitou škálu dopravních prostředků. V minulosti se vozový park rozrostl díky rozšíření sběrného dvora o kloubový nakladač, auto na vyvážení odpadu a dva nové sypače, které slouží k údržbě v zimě. „Za tu dobu, co městské služby fungují, se nám povedlo obnovit celý vozový park,“ uvedl vedoucí městských služeb Ivan Chrastina. Jediná původní vozidla jsou traktory Zetor. „Ty obměňovat nechceme. Mají nízké provozní náklady a jsou spolehlivé,“ dodal.


Několik nových vozidel bylo pořízeno díky dotacím. Například elektromobil užívaný na čištění města a vyvážení košů nebo zametací vůz určený převážně na krajské silnice. Nyní mají městské služby nové víceúčelové vozidlo zaměřené na údržbu měst a obcí v letním i zimním období. „Před samotnou koupí jsme nějakou dobu čekali, až splatíme leasing vozidla Ausa. Navážeme tak plynulým pokračováním leasingu a nákup se významně nedotkne našeho rozpočtu,“ objasnil Chrastina.
Auto bylo pořízeno jako náhrada za multikáru, která už dosloužila. „Má přípravu pro zimní údržbu, přední upínací desku, kde se dá upnout pluh, a má upínací prostor na korbě, kde se dá umístit rozmetadlo písku. V létě se bude užívat při opravě chodníků,“ představil plány na využití Chrastina. Tečku za současnou obměnou vozového parku udělal nákup přívěsné pracovní plošiny s nenáročnou údržbou i obsluhou.

-ves-

 

odebírejte přes RSS