Víkend s pohádkou a dechovou hudbou

11. 12. 2019 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video

Hustopeče už se ladí na přicházející Vánoce. Minulý víkend mohly děti v místním kinosále zhlédnout hned dvě vánoční pohádky Jak rozmařilá mlynářka lakotila a Půjdem spolu do betléma v podání profesionálního zájezdového divadla z Prahy, v neděli milovníky dechové hudby nalákala na adventní koncert dechová hudba Miločanka.

V představení Půjdem spolu do Betléma si mohly zahrát děti z publika. Herci je vyzvali k účasti na scéně, kde společnými silami vytvořili živý Betlém. Obě hry, které obnášely změny na scéně, kostýmní převleky a koordinaci ničeho neznalých dětí, měli pod palcem pouze tři herci. „Toto představení je pro nás ojedinělé, protože my jinak neděláme interaktivní vystoupení, tak u těch Vánoc, tam to využíváme, že společně stavíme Betlém a nemohu si vzpomenout, že by to někdy vysloveně nevyšlo,“ popisuje interaktivitu s dětmi na scéně principál divadla Pohádka Tomáš Kraucher. V druhém představení se projevili především pěvecky, kdy celou hru doprovázeli zpíváním vánočních koled.

Divadlo Pohádka je jedním z mála českých profesionálních souborů, které se zabývají výhradně divadlem pro děti a mládež, proto se ve své činnosti téměř nezastaví. „Jezdíme často, zaplaťpánbůh, daří se nám, za prvé máme obsáhlý repertoár a za druhé se nám zatím daří, takže po té republice putujeme celkem často,“ říká principál.

Herci už dříve měli možnost si v hustopečském kině zahrát, přivítání v nových prostorách je náramně potěšilo. „Teď jsme tady poprvé po rekonstrukci a kvitujeme, že to máte hezky udělaný,“ konstatuje herec Tomáš Traucher.

Nedělní koncert dechové kapely z Milotic oslovil především seniory a všechny, co milují hodovní zábavy, nebo vyhledávají právě Miločanku. Ta už si za svou sedmatřicetiletou dobu působnosti získala spoustu příznivců. „Aktivní činnost Miločanky se přerušila v roce 2012, potom nějaký rok kapela nebyla a v roce 2016 dala skupina v Miloticích nový podnět ke znovuobnovení Miločanky, a tak, jak ji slyšíte v tom dnešním složení, tak hraje od toho roku 2016,“ přibližuje historii kapelník Kryštof Neduchal.

Hudebníci zahráli v první části koncertu známé písničky ze svého repertoáru, v druhé polovině se už zaměřili na ryze vánoční koledy. Členové kapely procházeli i kostýmní změnou. „První část hrajeme v krojích, tak, jak nás posluchači mohou vidět po celý rok, vánoční část hrajeme v oblecích,“ dodal kapelník.

Hustopeče byly ve vánoční „šňůře“ dechové hudby jako první, na adventní koncert se mohou posluchači těšit ještě v dalších pěti obcích – v Lovčicích, domácích Miloticích, Nesovicích, Želaticích a Hovoranech.

-slam-

odebírejte přes RSS