Vína z Hustopečské pečetě nepřišla nazmar

4. 8. 2020 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video
Téma KulturaVíno

Jednou z prvních akcí, kterou poznamenala první vlna koronavirové pandemie a vyhlášený nouzový stav byla výstava vín O Hustopečskou pečeť. Byla by však škoda oceněná vína neokoštovat a tak se milovníci vín typických pro Hustopečsko sešli v sobotu 1. srpna netradičně ve sklepě zahrádkářů. A komorní ráz této výstavě náramně prospěl!


O Hustopečskou pečeť každoročně bojuje několik desítek vinařů, kteří svá vína do této soutěže s nadšením přihlašují. Ani letos tomu nebylo jinak. Do soutěže však není možné přihlásit jen tak nějakou odrůdu – jedná se o takové, které jsou s Hustopečemi historicky úzce spjaty. Řadí se mezi ně Ryzlink rýnský a vlašský, Veltlínské zelené a Tramín bílý a z červených to jsou Svatovavřinecké, André, Frankovka a Modrý Portugal.

Věrní návštěvníci jistě dobře vědí, že přehlídka vín bojujících o Hustopečskou pečeť probíhá tradičně už v dubnu, a to v hotelu Amande. Ta se však letos musela odložit, a proto ochutnávka proběhla až minulou sobotu a také v jiných prostorách – ve sklepě Českého zahrádkářského svazu. „Vzhledem k tomu, že se ta akce koná v půlce léta, je velké teplo a spousta lidí je na dovolené, není účast příliš velká, nicméně to tady má přátelskou atmosféru, návštěvníci si mohou nalít dle vlastního uvážení a prohlédnout si etiketu, takže myslím, že i tohle je fajn,“ hodnotí komornější verzi ochutnávky produkční Jana Unčovská.

Samotné hodnocení vín odbornou komisí naštěstí ještě stihlo proběhnout hladce. „Půl hodiny poté, co jsme zahájili hodnocení přihlášených vín, jsme se dozvěděli, že se zrušily akce nad sto lidí, tudíž jsme vína dohodnotili, převezli jsme je do Zahrádkářského sklepa a do tohoto týdne tu ležely ladem, proto jsme se rozhodli uspořádat tuto menší ochutnávku,“ vysvětluje produkční Unčovská. -slam-

odebírejte přes RSS