Vinaři letos nebudou soutěžit o titul Hustopečské městské víno

20. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 3 videa

Hustopeče se mohou pyšnit skvělými víny, za kterými jezdí turisté ze širokého okolí. Ty nejlepší z nich, jejichž hrozny byly vypěstovány na katastru města či v přilehlých obcích, se každoročně utkávají o prestižní titul Hustopečské městské víno. Kvůli pandemii a s ní spojeným rušení akcí nebylo moc příležitostí, kde byste mohli ochutnat či zakoupit loňské vítěze. Proto pro letošní rok soutěž rušíme a doufáme, že se budeme moci brzy sejít a společně loňské šampiony patřičně vychutnat.


Obyvatelé a návštěvníci Hustopečí letos neochutnají nového vítěze o Hustopečské městské víno, které je již již stálicí v místním vinařském kalendáři. Na svědomí to má opět stará známá koronavirová pandemie. Občané však nemusí smutnit, mohou totiž i nadále koštovat vítězná vína z roku 2019

„Hustopečské městské víno se vyhlašuje každoročně a je to vždy jedno červené a jedno bílé víno, které se celoročně pyšní tímto titulem. Prezentujeme ho na akcích, prodává se na turistickém informačním centru a nebo když jede paní starostka na návštěvu, tak ho může vzít s sebou, aby i ostatní mohli ochutnat, jaká tady máme vína,“ představuje nám soutěž Jana. 

Mnohaletou tradici překazila současná koronavirová krize, kvůli které se ve městě neuskutečnilo již více kulturních akcí. „Pro letošní rok jsme se rozhodli nevyhlašovat Hustopečské městské víno, z důvodu toho, že hodně akcí bylo zrušeno a tudíž jsme nemohli návštěvníkům nabídnout víno roku 2019 – to budeme nadále nabízet,“ popisuje situaci Unčovská. Víno bylo připraveno na Slavnosti mandloní a vína, které se bohužel neuskutečnily. „Uvidíme, zda během léta – třeba při nějakém divadle nebo koncertě nebudeme mít stánek s tímto vínem,“ zve k ochutnávce Unčovská.

Hustopečské městské víno se hodnotí vždy o prázdninách odbornou porotou. Kritériem je, že hrozny musí být vypěstovány na katastru Hustopečí nebo v 10 sousedících obcích. Jaká odrůda vyhrála loňský ročník a můžete ji nadále ochutnat? „Pro rok 2019 vyhrálo z bílých Ryzlink rýnský (Vinný sklep U Otáhalů), za červená vína André (Réva Rakvice),“ láká nás Jana.Organizátoři akce však hledí do budoucna s optimizmem. „To, že se letošní ročník vyhlašovat nebude, nás mrzí, nicméně věříme, že příští rok soutěž opět vyhlásíme. Občané a návštěvníci Hustopečí si přijdou na své a místní vína mohou ochutnat při Otevřených sklepech, které začínají 20. června,“ zakončuje naše povídání Jana.

Přijdete ochutnat i vy?

-vyh-
-nov-odebírejte přes RSS