Vinaři se naučili fungovat online, ale už se těší na Otevřené sklepy

28. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 2 fotografie · 2 videa

Milovníci vín si atmosféru hustopečských sklípků mohli naposledy užít v únoru při oblíbeném Masopustu na Turhandlích. Nouzový stav pak místním vinařům odepřel osobní kontakt se zákazníky, díky němuž prodají nejvíce vína. Ztráty jsou pro mnohé z nich nedozírné.

"Ten dopad je poměrně fatální. Bavíme se až o devadesáti procentním propadu tržeb," vypočítává ztráty vinař Pavel Košulič, který stejně jako všichni vinaři mohl během nouzového stavu prodávat pouze prostřednictvím eshopu. 

Ne všichni vinaři však měli možnost prodávat přes internet. "My jsme sice eshop zřízený měli, ale protože drtivou většinu vína prodáme přímo ze sklepa díky osobní návštěvě, například při otevřených sklepech, tak se přiznám, že jsme ten internetový prodej trochu zanedbávali, protože to pro nás nebylo až tak prioritní. Za poslední týdny se to však razantně otočilo a my jsme byli nuceni stejně jako v podstatě všichni prodejci tuto službu začít využívat," doplňuje vinař Vít Nevěděl.

Prodej přes eshopy však nebyl jedinou cestou, jak si zajistit odběratele a vinaři tak zapojili svou kreativitu a přicházeli s neotřelými nápady, jak víno do světa dostat. Vše samozřejmě online.


Překvapivě to však šlo i bez internetu. "My jsme přišli s Vinnou samoobsluhou, což je vlastně bedna s vínem u vchodu do našeho sklepa, ze které si každý zájemce může vybrat jakékoliv víno a peníze za něj vhodit do kasičky. Ten nápad se nám velmi osvědčil a musím říct, že až na malé výjimky byli všichni poctiví a částku za víno opravdu do kasičky vhodili, z čehož máme radost," popisuje neobvyklou vychytávku Pavel Košulič.

55879

Další vinařství sázela i na skloubení vína s nejrůznějšími aktivitami. Třeba U Vrbů přišli s nápadem Víno po tréninku:


I když hledání nových možností, jak zůstat v kontaktu se zákazníky bylo pro mnohé vinaře zábavou a výzvou, nedočkavě vyhlíží první společnou akci, při které se ve svých sklepích setkají a pokoštují osobně. Dočkají se o víkendu 20. - 21. června, kdy v Hustopečích vypuknou Otevřené sklepy letního slunovratu. A všichni jste srdečně zváni!

55880

odebírejte přes RSS