Vinaři spojili síly a budou propagovat vína z Hustopečí

1. 10. 2020 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Víno

Březnová koronavirová krize, ale i velká konkurence na trhu či snaha o reprezentaci hustopečského vinařství v širokém okolí svedla dohromady vinaře z celého města, kteří spojili síly a již nějakou dobu vytváří společný projekt, v jehož rámci by se mohl prezentovat každý z nich.


Vinařských spolků, ve kterých jsou zapojeni i vinaři z Hustopečí funguje v blízkém okolí bezpočet a jejich cíle jsou různorodé. Posledních několik týdnů však hustopečští usilují o vytvoření společné platformy, která by prezentovala vyloženě hustopečskou vinařskou oblast a hustopečská vína. „Ta potřeba je tady už dlouhá léta, ale nikdy nebyly vhodné podmínky ani dostatek vůle. Okolnosti posledních měsíců nás však nakonec přesvědčily o tom, že ačkoliv podpora města je velká, tak již nedostačuje a pokud se chceme posunout dál, tak musíme být jednotní,“ popsal důvody iniciátor a nyní už i předseda nového sdružení Pavel Košulič.

Fakticky to pro vinaře znamenalo spojit se v jednotnou organizaci. „Už několik let existuje z historie obnovené Hustopečské vinařské bratrstvo a ukázalo se, že právě toto je ten základ, na kterém by se dalo stavět a dát mu nový směr,“ představil spolek Košulič.

Podporu novému Hustopečskému vinařskému bratrstvu vyjádřila většina vinařů z města. „Zatím je nás zapojeno 18 vinařů, což je většina vinařů z města a samozřejmě rádi přivítáme další, kteří zatím ještě váhali nebo o projektu nevěděli.“

Kromě vytvoření společné internetové prezentace nebo online prodeje vín chtějí vinaři organizovat i akce přímo ve sklepech. Spolupráci si zkusili při jarním Slunovratu či srpnovém Zarážení hory a chystají se na další. „První oficiálně společnou aktivitou budou otevřené sklepy místo Burčákových slavností. A pokud to půjde, tak budeme pokračovat dál i mimo otevřené sklepy a i mimo samotné Hustopeče,“ těší se Košulič.

Vinařům přejeme hodně úspěchů a těšíme se na všechny příležitosti, kdy budeme moci koštovat jejich skvělá vína! -nov-

odebírejte přes RSS