Vinaři zavdávali vína v historické Střelnici

24. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Víno
Nově zrekonstruovanou budovu historické Střelnice v ulici Na Hradbách opanovali hustopečští vinaři. Ve spolupráci s městem uspořádali v pátek 21. dubna degustaci svých vín s prohlídkou vnitřní expozice. 


Pozvání na odpoledne se sklenkou dobrého vína, živou hudbou a drobným občerstvením přijalo několik desítek převážně místních. A degustace v krásných kulisách historického objektu měla velký ohlas. Jedenáctka vinařů měla co dělat, aby milovníky vína uspokojila. „My jsme tomu nechtěli dělat žádnou velkou reklamu, protože je to poprvé a nevěděli jsme co od toho očekávat. Ale těch lidí je tu spousta, přivážíme další vína a je to moc příjemné. Takhle jsme si to představovali od samého začátku, kdy jsme byli jako vinaři přizváni ke konzultacím při začátku oprav. Dnes tu máme jedenáct vinařů, kteří přinesli vína, která je nějak prezentují a lidé přišli nejen na to víno, ale i podívat se na ty povedené expozice,“ pokyvoval hlavou překvapený, ale spokojený vinař Pavel Košulič. 

Budova je čerstvě po rekonstrukci a kromě degustací je v ní počítáno i s klasickými prohlídkami či menším oslavami a obřady. Přesný harmonogram všech akcí se tak teprve rýsuje. 

Vinaři však nezahálí a s městem se dohodli na pravidelných degustacích během května a června. V termínech 5.5., 12.5., 19.5., 26.5., 2.6., 9.6. a 16.6. se tedy můžete zúčastnit řízené degustace vždy jednoho ze členů Hustopečského vinařského bratrstva. Začátek ochutnávky je v 19.00 hod. a vstupné bude 100,-Kč.

-nov-

 

odebírejte přes RSS