Vinařské čtvrtky nadchly milovníky vína

9. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Víno

Každý druhý čtvrtek, letos od 11. ledna do 22. března, se ve vinném sklepě Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hustopeče konají vinařské čtvrtky. „Mají úspěch u vinařů i u těch, kteří víno rádi ochutnávají. Pravidelně chodí 70 – 80 návštěvníků. Sklep je pak plný spokojených lidí,“ uvedl tajemník organizace Jiří Teplý. „Prezentace je ozvučená, takže nám může vinař ke každému vzorku říct mnoho informací,“ dodal.


Na každý vinařský čtvrtek je pozván výrobce vína. Jedná se často o vinařství v okolí, ale nechybí ani vinaři ze Slovenska. Návštěvníci vinařských čtvrtků tak mají možnost poznat a degustovat vína různých chutí nebo vyrobená odlišnými technologiemi. „Dnes jsme připravili k ochutnávce deset vzorků ze tří ročníků. Vzala jsem ze sklepa mladé víno, a potom ročníky 2015, 2016,“ prozradila vinařka Libuše Vrbová, která vedla ochutnávku vín ve čtvrtek 8. února.
Vinařské čtvrtky mají stálé návštěvníky, ale nenechají si je ujít ani přespolní nebo turisté. „Účastním se pravidelně. Myslím si, že i ostatní jsou spokojení. Nabízí se jim přehlídka určitého vinaře, a když jim víno zachutná, tak ho můžou navštívit ve sklepě,“ řekla jedna z návštěvnic.
Informace o tom, které vinařství se bude prezentovat příště, získáte na webových stránkách organizace.

-ves-

odebírejte přes RSS