Vinařské čtvrtky zahájilo oranžové víno z Velkých Pavlovic

19. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Víno
Místní organizace zahrádkářského svazu opět nezklamala milovníky vína a i v letošním roce zahájila sérii vinařských čtvrtků, během kterých se mohou zájemci seznámit s víny konkrétního vinaře z okolí.


Úvodní večer ve čtvrtek 18. ledna patřil vinařství Zborovský z Velkých Pavlovic. „Naše vinařství vzniklo v roce 2001, tedy v době, kdy se Česko připravovalo na vstup do Evropské unie my jsme museli během velmi krátké doby vysadit asi 15 hektarů vinic, protože po vstupu do unie byl zákaz jejich rozšiřování. Bylo to velice hektické, ale krásné období a dnes pěstujeme révu na asi 20 hektarech a máme okolo sta tisíc lahví ročně,“ seznámil nás Vladimír Zborovský se svou historii a kromě klasických odrůd dal návštěvníkům okoštovat i svoji specialitu, kterým je oranžové víno.

Večery s vínem budou pokračovat až do konce března a návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku vín z širokého okolí. „Už to děláme šestnáct let a pořád je koho zvát a jaká vína ochutnávat. Pro naše členy je to příležitost srovnat se s postupy a zkušenostmi profesionálních vinařů, ochutnat vína z různých oblastí. Každý čtvrtek máme ve sklepě plno a to nás moc těší,“ usmíval se předseda Tomeš. -nov-

odebírejte přes RSS