Vinice se zavřou 22. srpna. Chasa předvede Zarážení hory

5. 8. 2015 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Ani jednu bobuli hroznu nebude možné v hustopečských vinicích utrhnout od soboty 22. srpna 2015. Hustopečská chasa uzavře brány vinohradů až do vinobraní folklórním pásmem, takzvaným Zarážením hory.
Tradici Zarážení hory předvede Hustopečská chasa letos potřetí. Pásmo začne v 17.00 hodin před společenským domem v Herbenově ulici, odtud se vydá průvod „do vinohradu“ do ulice Na Hradbách. Následovat bude zarážení ověnčeného kříže a dvanácti kolíků vinaři, čtení horenských artikul, které přesně stanoví zákazy a tresty při jejich porušení, volba hotařů – hlídačů viničných tratí a těšit se diváci mohou i na scénku s trestáním zloděje nebo na žehnání úrodě děkanem Pavlem Kafkou. Pásmo bude trvat asi čtyřicet minut.
Po obřadu taneční kroužek Hustopečské chasy zatančí pásmo lidových tanců a poté bude pro všechny přítomné v ulici Na Hradbách připravena beseda u cimbálu. Vyhrávat se bude až do 21.00 hodin.
Zarážení hory se koná jako součást Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti. Ochutnávka vín ucházejících se o zařazení do Salonu vín se bude konat 22. srpna 2015 od 14.00 hodin v sále společenského domu v Hustopečích. Pásmo Zarážení hory však bude přístupné nejen návštěvníkům výstavy vín, ale všem ostatním zájemcům.
-jal- 
odebírejte přes RSS