Voda v bazénech je klidná, v létě se snad rozvíří

4. 3. 2021 · 2 minuty čtení · 15 fotografí · 1 video
Téma Z města

Další zavřené dveře, za které jsme nakoukli, jsou ty od krytého bazénu a koupaliště. Dobu bez návštěvníků se snaží využít co nejefektivněji a v areálu se čile pracuje – na co se můžete těšit, až opatření povolí? Byli jsme se zeptat s naší kamerou.


To, že jsou některé dveře zavřené, neznamená, že se za nimi nic neděje. O tom jsme se přesvědčili v areálu místního koupaliště a krytého bazénu, který sice nemůže přivítat své návštěvníky, ale pilně se na ně připravuje. „V rámci svých možností jsme udělali údržbu, nátěry prostoru kolem bazénové plochy. V současné době se začínáme připravovat na letní sezónu, protože sluníčko nás vyhání ven, takže rozšiřujeme možnost úschovy cenností – budeme nabízet větší množství skříněk. Opravujeme technologie a zázemí pod velkým bazénem, ve spolupráci s TJ Agrotec připravujeme kompletní obnovu beachvolejbalových kurtů,“ vyjmenovává ředitel SPOZAM pan Aleš Proschek. Tato obnova má hotový projekt a v horizontu času se počítá také s dalšími dvěma hřišti. Další plánovaný projekt je například obnovení oplocení kolem fotbalového areálu u vstupní brány. Zdá se, že čas bez návštěvníků využívají na bazénu efektivně. A nejen zde. „Ve sportovní hale vzhledem ke klimatickým podmínkám, kdy topíme na 8–9 stupňů, jsme se pustili do malování velké sportovní haly, domalování stolně-tenisové haly, do nátěru laviček v šatně a zázemí. Připravujeme také výměnu podhledů v tzv. špinavé chodbě,“ seznamuje nás s pracemi Proschek.

Než se do vody bazénů ponoří první plavci a rozvíří jeho hladiny, je potřeba zajistit pracovní personál, který bude dohlížet na chod areálu. „Se svými klasickými, kmenovými zaměstnanci bych nebyl schopen zabezpečit provoz letního koupaliště. Jedna věc je, že provoz koupaliště je pro nás ekonomicky důležitou součástí celoročního provozu SPOZAM. Na toto zabezpečení potřebujeme najmout určitý počet brigádníků – bavíme se o 14–16 brigádnících na pozici plavčíka a dvě pozice na úklid,“ vyzívá případné zájemce Proschek. Žádosti nebo dotazy zasílejte na proschek@hustopece.cz nebo volejte na tel. číslo 702 204 600.

-vyh-

odebírejte přes RSS