Vodu z kohoutku, nebo život!

15. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Vodu z kohoutku, nebo život! - měsíc kohoutkové vody. Tak zní název akce, kterou pořádají studenti gymnázia T. G. Masaryka v Hustopečích s podporou města Hustopeče. Akce se uskuteční od 20. března do 22. dubna 2017, tedy od prvního jarního dne do Dne Země.


Cílem je omezit spotřebu balené vody. Proč platit za vodu 100x až 1000x více jen proto, že je v plastové láhvi? Voda z kohoutku se k nám dostane stonásobně šetrněji, navíc je čerstvá a dostupná prakticky všude! V České republice kupuje balenou vodu 73% lidí. A jelikož jeden člověk ročně vyprodukuje v průměru 100kg plastového odpadu, má na to balená voda značný vliv. Navíc kohoutková voda má přísnější hygienické normy než voda balená! 

Zapojte se do projektu a pijte vodu z kohoutku! Nejen že vyčistíte životní prostředí a podpoříte ekologické zacházení s okolím, ve kterém žijeme. Zároveň ušetříte značnou částku, kterou byste zaplatili jen za plastový obal. Symbolem zapojení se do projektu je modro-zelená stužka, značící čistou vodu a životní prostředí. Měsíc kohutkové vody zakončíme hromadným úklidem našeho města a okolních vesnic od plastů! 

Berenika a Tobiáš Oudovi

 

 

 

 

 

odebírejte přes RSS