Vojtěch Sůkal má ve sbírce další dvě prvenství

23. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Mistrovství Evropy karate Goju ryu se konalo v polovině září v Portugalsku. Na čtyři dny trvající turnaj se sjeli závodníci z celé Evropy, aby poměřili úroveň svých dovedností. Českou republiku reprezentovalo 25 karatistů. „Jedním z reprezentantů byl náš svěřenec Vojtěch Sůkal, který se nominoval díky vítězství na Mistrovství ČR,“ uvedl trenér Bronislav Puzrla.


Na mistrovství se soutěžilo v šesti věkových kategoriích, Vojtěch závodil v kategorii starších žáků. Očekávání byla veliká, protože mistrem Evropy se mladý karatista stal už před čtyřmi lety v Rakousku, kdy zcela ovládl kategorii mladších žáků. „Čekali jsme, že i ve starších žácích získá medaili, ale že to bude zlatá, to bylo překvapení,“ prozradil Puzrla.
Vojta začal nasávat základy karate už ve čtyřech letech, kdy na tréninky doprovázel svého starší bratra. Nyní je ve svých 14 letech špičkových závodníkem, který brzy dostane příležitost zářit v kategorii dorostenců. Jaké jsou potřeba vlohy, aby se sportovec dostal do takové úrovně? „Není to o vlohách, ale o samotném závodníkovi. Hlavní je, aby chtěl být takto dobrý. Já říkám, že tím musí onemocnět a Vojta onemocněl správně,“ vysvětlil Puzrla.
Vojtěch nebyl na tak velkých závodech poprvé, ale stejně ho strhla jejich atmosféra. Navíc některé karatisty znal z předchozích závodů a společně fandili spřáteleným týmům. „Chtěl jsem zkusit zase vyhrát a povedlo se. Finále jsme měli večer. Nastupovali jsme z rozcvičovny a ihned nás strhla atmosféra… Všichni fandili,“ vzpomínal Sůkal.
Z Mistrovství Evropy si Vojtěch přivezl dvě zlaté medaile. První získal v individuální soutěži a druhou v kata týmech, kdy společně závodili tři kluci z České republiky pod vedením trenérky Veroniky Myškové. Co Vojtěch plánuje do budoucna? „Chtěl bych se dostat na Mistrovství světa, které bude v Malajsii. Už budu závodit za dorost, takže nevím, jestli vyhraji, ale samotná účast by byla skvělá,“ uzavřel Sůkal.

-ves-

 

odebírejte přes RSS