Volejbalisté testují nový povrch sportovní haly

20. 8. 2020 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video

Místní volejbalový oddíl je jedním z prvních, který po několikaměsíčních opravách mohl vyběhnout na nový povrch sportovní haly. Ta prošla i inovací ve vytápění a sportovcům tak nabídne ještě větší komfort.


Městská sportovní hala byla z důvodu několika oprav uzavřena od května tohoto roku. Rekonstrukce kotelny a vytápění plynule přešla v renovaci hrací plochy. Oba projekty se zdařily na výbornou a už začátkem srpna nové prostory hostily první sportovní týmy. 

„Novou palubovku jsme ihned zaregistrovali. Zářivé lajny i nový povrch jsou ve výborném stavu. Jsme rádi, že po nesnázích se starým povrchem se to podařilo dát do pořádku a výsledek je velmi dobrý,“ chválil si nové zázemí volejbalový trenér Petr Groh, jehož svěřenci halu využívají po celý tento týden.

Povrch haly byl vybroušen až na čisté dřevo, lajny byly nově namalovány a vše se zakonzervovalo vrstvou odolného laku. „Palubovka si zachovala svoji původní tvář multifunkčního hřiště. Pouze na požadavek místního atletického klubu nám tu přibyly sektory na nácvik vrhu koulí, jinak je vše při starém,“ popisuje výsledek oprav ředitel Sportovní zařízení města Hustopeče Aleš Proschek.

Novinkou, která zaujme na první pohled je inovace ve vytápění haly, která ušetří až 20% nákladů na energie. „To je taková zajímavost, protože jsme vyměnili klasické radiátory za dvě tělesa plynové topící soustavy, kdy máme u stropu zavěšené dvě takové dlouhé nudle, které reagují na teplotu v hale a podle potřeby a nastavení samovolně spínají. Teplo nám pouští z hora dolů, takže již nebude docházet k tomu, že nám teplo unikalo z plochy pryč jako v minulých letech. Divákům sice bylo teplo, ale na hřišti byla zima. Letos už bude tepleji i sportovcům,“ slibuje Proschek.

Oprava kotelny a vytápění byla financována ze zdrojů Města Hustopeče a stála 2,4 milionu korun. Oprava povrchu haly byla po reklamaci částečné úpravy z loňského roku snížena na konečných 800 tisíc korun s tím, že firma se podílela padesáti procenty, takže Město Hustopeče doplatilo 400 tisíc korun.

Pětadvacet malých volejbalistů v opravené hale stráví celý týden a už nyní se těší na nový školní rok, kdy začnou pravidelné tréninky a turnaje. „V nadcházející sezoně jsme již přihlášeni do několika soutěží, pokračovat bude i barevný minivolejbal pro nejmenší děti. Máme radost, že se nám rozrostly řady licencovaných trenérů, takže je nás pět, což je výborná základna pro kvalitní trénink. Naše pozornost se v září bude upínat především k náboru dětí na základních školách. Letáčky s informacemi najdou rodiče u svých třídních učitelů a na školních nástěnkách. Rádi přivítáme nové hráče,“ zve všechny děti do opravené haly trenér Groh.
-nov-

odebírejte přes RSS