Volejbalová neděle v Hustopečích

29. 3. 2018 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

V pořadí šestý turnaj Jihomoravského kraje v barevném minivolejbale ročníku 2017/18 hostily v neděli 25. března Hustopeče. V městské sportovní hale se sešlo 110 týmů žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu. Hrálo se na zmenšených hřištích, 4,5 x 9 m, s výškou sítě 210 cm, v každé kategorii proti sobě hrají dvojice hráčů či hráček, ani smíšené páry nejsou výjimkou. Každá barva má svá vlastní pravidla, žlutý minivolejbal je určen pro nejmenší od 1. třídy, kde jde o chytání a přehazování míče, oranžová barva už chytání kombinuje s volejbalovým odbitím, v barvě červené se již míč nechytá, ale jen odbíjí.


Do haly se sjelo celkem 234 dětí, které bojovaly celkem v 18 skupinách na osmi hřištích. V jednom kole tedy hrálo najednou 32 dětí, kolo trvalo šest minut, po minutové přestávce začalo kolo další. Celkem se v neděli odehrálo 282 zápasů.
Hustopečský volejbalový oddíl měl ve hře celkem čtyři družstva, tři ve žluté kategorii a jedno v oranžové. Dvě žlutá družstva, na základě předchozích výsledků, byla zařazena do nejsilnější skupiny, kde se rozhodně neztratila, nicméně vítězství na domácí půdě z toho nebylo. M. Straková s B. Bučkovou skončily druhé, P. Burian s A. Jurákovou třetí. Poslední vítězky z Břeclavi A. Šlancarová s I. Birkenfeld skončily ve své skupině tentokrát páté. Oranžové družstvo, I. Havlíková s H. Strakovou, střídalo dobré zápasy s horšími, konečné třetí místo odpovídá postavení v jejich skupině. Podstatnější než výsledky je skutečnost, že děti hra baví, a srovnávání s ostatními je motivuje do další volejbalové práce.
Tato akce si našla již pevné místo ve sportovním kalendáři našeho města, pořadatelé z místního volejbalového oddílu zvládli vše na výbornou. Pochvala od účastníků akce potěšila, sportující a radující se děti byly největší odměnou za čas strávený přípravou a organizací toho turnaje. Poděkování patří všem, kteří se postarali o bezvadný průběh akce, hlavně rozhodčím z řad mladých hustopečských volejbalistů a volejbalistek. Velký dík patří i podpoře ze strany Města Hustopeče a TJ Agrotec Hustopeče.

Petr Groh, trenér, FOTO: Archiv oddílu

 

odebírejte přes RSS