Volejbalový tábor je dřina i zábava

26. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport
Městskou sportovní halu o letních prázdninách opanuje volejbalový oddíl. Připravil hned několik turnusů příměstských táborů, na kterých si děti mohou zvýšit tělesnu zdatnost a seznámit se s pravidly volejbalu. 


Přestože celé dny tráví děti hlavně v hale, čas jim příjemně utíká, program je nabitý. „Začínáme hned ráno rozcvičkou, protáhneme se, nasvačíme se, cvičíme volejbalové dovednosti. Po obědě si dáme odpočinek a pak buď jdeme opět k sítím nebo tu máme nějaké výtvarné vyžití. Je to celkem náročné, po třech dnech už děti všechno bolí, proto zařazujme i automasáže, aby si dokázaly od bolesti samy pomoci. Nechceme děti přetěžovat, ale opravdu si máknou,“ říká trenérka Pavla Sedlářová.

Kromě zvýšení fyzické kondice a zabavení dětí má tábor ještě jeden cíl – více zpopularizovat volejbalový kroužek, který se každým rokem rozrůstá a sbírá úspěchy i na soutěžích. „Samozřejmě to není o těch medailích, i když děti právě tyto úspěchy nejvíce motivují. Proto vyjíždíme už i s těmi nejmenšími, sami pořádáme velký turnaj barevného minivolejbalu, aby děti přičichly k té atmosféře. Dětem se pak o to víc daří,“ pochválila svěřence Sedlářová. -nov-

odebírejte přes RSS