Všehoschopní pohřbili country a na tancovačce propadli rocku

23. 1. 2023 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Sál hustopečského společenského domu se minulou sobotu otřásal v základech. Není divu – pro svoji každoroční tancovačku si jej zabral spolek Všehoschopných. Místo klasické country však letos recesisté tělem i duší sáhli po nesrovnatelně tvrdším kalibru – divokém a nespoutaném rock’n’rollu.


Rock’n’roll v návštěvnících probudil náboj, se kterým country nemohla udržet krok. To byl také jeden z důvodů, proč byla v Hustopečích pohřbena. „Proč zemřela country? Protože byl covid a máme některé členy, kteří nesnáší country. Proto jsme změnili téma naší tancovačky a bývalého country bálu. Mimochodem – country bál jsme pořádali devět ročníků. No a taky na country už tolik nechodili lidi, tak proč bychom to dělali,“ vysvětlují logicky tematickou změnu organizátoři.

S obměnou tématu byli Všehoschopní spokojení a tento skok do zdánlivě neznámého hodnotili velice kladně. „S rock’n’rollem to vypadá úžasně, teď je půl desáté a máme přes dvě stě platících lidí, takže to je boží,“ pochvaluje si všehoschopný Kamil Konečný.

Tancovačky Všehoschopných jsou pověstné svými dekoracemi. Výzdobu sálu měli i tentokrát promyšlenou a provedenou do posledního detailu. Nechyběl fotokoutek, bohatě zásobený bar nebo takzvaná píp-šou. Kontroverzním prvkem byla i tombola korespondující s tématem celé tancovačky. „Letošní tombola se nese v duchu názvu bálu – sex, drogy, rock’n’roll – a hlavně ten sex, takže tombola obsahuje různé erotické pomůcky. Výhry jsou od vibrátoru přes pouta až po nafukovací pannu. Myslím, že to lidi pobaví, některé možná potěší, teda alespoň doufám,“ směje se moderátor večera Rudolf Říháček.

O hudební doprovod se Všehoschopným postarala známá kapela Pool Litters. Rozdováděné publikum však čekalo velké překvapení v podobě světoznámé kapely, jejíž vystoupení bylo do poslední chvíle utajené. „Dnes nám hraje Pool Litters, to je pravda, ale to snad musíte uznat, že jsme nemohli dát na plakát, že nám tady bude hrát opravdu kapela KISS. Tomu by nikdo nevěřil, takže jsme to na plakát raději nedávali, ale toto byli opravdu praví KISSáci, jsme moc vděční, že tu s námi byli, myslíme, že tohle už se v historii nebude nikdy opakovat,“ uzavírá jak jinak než ironicky Miroslav Vodák.

 

odebírejte přes RSS