Všehoschopný bál kovbojů a rockerů

20. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Hustopeče se mohou pyšnit množstvím činorodých spolků, ale ten všehoschopný je jen jeden. A podařilo se mu dokonce proměnit omšelý sál společenského domu v dokonalý kovbojský saloon se vším, co k němu patří, ale i mnohým, co byste tam rozhodně nečekali...


Plesová sezona v Hustopečích se překlopila do druhého týdne a stále nenabídla ples v tom klasickém slova smyslu. Krojovanou chasu s jejich v podstatě hodovou zábavou z minulého týdne vystřídal Spolek Všehoschopných a prostory kulturního domu se k nepoznání proměnily ve westernové městečko. "My jsme vždycky přemýšleli nad tím, jak udělat ples pro ty, kterým se moc nechce do bílých košil a dlouhých šatů, ale nikdy jsme to úplně nedotáhli do nějakého výsledku. Až Kamil Konečný jednou přišel s nápadem udělat něco úplně blbýho, třeba country bál. Tak jsme to zkusili a ono se ukázalo, že to zas tak úplně blbý není. Vždyť letos jedeme už osmý rok," popsal zrod plesu pro milovníky džín a kostkovaných košil jeden z členů Spolku Všehoschopných Kamil Hycl. 

Aby těch netradičností nebylo málo, letos podruhé spojili country i s trochu tvrdší muzikou. "Máme tu kapelu, která zahraje jak country, tak rock. A celkem se nám to osvědčilo, protože ta starší generace je tu zhruba do půlnoci a pak se teprve přejde na tu tvrdší muziku a takhle nám to tu sedí," dodává Hycl s tím, že přítomní si právě tuto kombinaci pochvalují.

Co se během let nezměnilo je typické předtančení, na které jsou pořadatelé patřičně hrdí. "Jsou to dámy z Tančírny na stará kolena, které s námi jezdí na tábory Na stará kolena. Ony samy si před pěti lety iniciovaly vznik této taneční skupiny právě proto, že si chtěly zatancovat na tomto bále. Dokonce jsme tam zpočátku měly i dva muže, ale ti to vzdali a dámy tak přešly z párových do line tanců, což jim opravdu jde a baví je to," popisuje unikátní taneční uskupení Dušan Průdek, vedoucí Klubu historie a vlastivědy Hustopečska, pod nějž tančírna spadá. 

Na svérázném plese toho bylo kromě tance a tomboly k vidění a zažití spousta. Od bohatého fotokoutku s množstvím propriet i originálním historickým fotoaparátem, vlastní měny, klidové zóny pro znavené, která spočívala v uložení do dřevěné rakve, po bar s originálním tekutým menu. Spolek recesistů, který si nikdy nebere servítky a do všeho se pouští se vší vervou opět dokázal, že je opravdu schopný všeho. -nov-, -slam-

odebírejte přes RSS