Výbor zahrádkářů obhájil své posty

4. 3. 2024 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Víno

Místní organizace zahrádkářů si zvolila nové vedení. Po pětiletém volební období své posty obhájil stávající výbor v čele s předsedou Radovanem Tomešem.   


Zvolení členové výboru:

  • Ing. Radovan Tomeš (předseda)
  • Petr Hercog
  • Mgr. Miloslava Kuncová
  • Ing. Zdeněk Tupý
  • Ivan Chrastina
  • Ing. Karolína Hrnčiříková
  • Jan Straka

V uplynulých letech se výboru podařilo zorganizovat několik akcí, ve kterých hodlají pokračovat i v budoucnu. „V podstatě se nic nemění. Nadále chceme pořádat vinařské čtvrtky a májovou výstavu vín, nadále budeme spolupracovat na městských akcích, jako jsou Burčákové slavnosti, Duel vín nebo Nominační výstava vín Velkopavlovické podoblasti. A co já osobně prosazuji už dlouho je to, abychom spolupracovali i s dalšími spolky. V loňském roce se podařilo navázat spolupráci s Hustopečským vinařským bratrstvem, čehož si velmi cením, protože jsme společně mohli uspořádat zarážení hory a žehnání vín. Rýsuje se nám i možnost zkusit obnovit degustace archivních vzorků ,ale to uvidíme, jak dopadne. Ubývá nás, stárneme,“ smál se staronový předseda.    

Jeho slova potvrzuje i fakt, že během volební schůze se organizace symbolicky loučila se dvěma dlouholetými a zasloužilými členy Ivanem Kuchařem a Rudolfem Poslušným, kteří si chtějí užívat zaslouženého odpočinku.

A co si nový předseda zahrádkářů přeje do dalších let? „Přál bych si, aby se naše akce lidem líbily, aby na ně chodili. Přál bych si, aby i naši vlastní členové, kterých je aktuálně šedesát jedna, chodili třeba na tu májovou výstavu a přispěli tak k vyšší návštěvnosti, což se bohužel neděje. A přál bych si i to, aby mladší generace opět našla cestu k zahrádkaření, aby se k nám přidala a pokračovala v tom, co jsme my započali už v roce 1961,“ prohlásil Tomeš. -nov-

odebírejte přes RSS