Vydejte se na procházku „Mandloňovou stezkou na rozhlednu“

21. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie
Téma Kultura

Květy mandloní se po náročné zimě velmi pomalu probouzejí a všichni věříme, že na Slavnosti mandloní a vína v sobotu 25. března budou kvést. Přijďte přivítat jaro do Hustopečí, města mandloní a vína. Rozhodně byste měli vyrazit na procházku „Mandloňovou stezkou na rozhlednu“. V sobotu 25. března bude na trase připraveno pět stanovišť s úkoly pro děti i dospělé.
Procházka začíná na nádvoří renesančního domu U Synků. Za symbolické startovné 10 Kč dostanete pas, do kterého můžete po cestě sbírat razítka. U rozhledny, na posledním stanovišti, bude za vyplněný lístek připravena odměna. Na vycházku lze vyrazit kdykoliv od 9.00 do 13.00 hodin. Zájemci o historii a současnost mandloňových sadů si mohou v 10.40 na Dukelském náměstí poslechnout rozhovor se sadařem Rudolfem Poslušným.
První stanoviště bude u Centra volného času Pavučina, druhé pak na ranči Valkýra, kde jsou k vidění koně, krávy, kozy, psi, kočky, lamy i klokani. Na třetím stanovišti u ovčína Miroslava Vodáka bude připraven Ovčí bar. Zde si můžete formou samoobsluhy zakoupit pivo, nealko, mandlové koláčky, oplatky a špekáčky, které si můžete na místě opéct a užít si první jarní táborák. Čtvrté stanoviště bude umístěno již kousek před rozhlednou a v cíli na Starém vrchu u rozhledny pak bude čekat na děti sladká odměna, na dospělé panák hustopečské mandlovice a na abstinenty kalíšek pražených mandlí. Všechna stanoviště budou otevřena do 15.00 hodin. 

Podrobný program na plakátech a letácích. Pro více informací sledujte facebook.

-ves-


 

odebírejte přes RSS