Vyjděte Na Hradby čarodějnickou stezkou

22. 4. 2021 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video

Blíží se pálení čarodějnic a kdo by si chtěl užít trochu toho strašidelného putování, může už v těchto dnech vyrazit na čarodějnickou stezku po ulici Na Hradbách. Vymyslel a připravil ji sedmiletý Tomášek Fiala s maminkou Ditou. Zahanbit se nenechala ani Pavučina, která poslední dubnový víkend plánuje netradiční rej čarodějnic.


Obětavých a šikovných lidí není nikdy dost a Hustopeče jsou vděčné za každý nápad, jak zabavit především děti. A když i ti nejmenší připraví pro své kamarády dobrodružnou stezku, je to dvojnásobná radost. Sedmiletý Tomášek Fiala se svou maminkou Ditou dva dny a dvě noci chystal v ulici Na Hradbách tajuplné čarodějnické putování. Blíží se totiž pálení pálení čarodějnic. 

„Start je na Smetanově 7 a žluté šipky vás provedou celou ulicí Na Hradbách až zpátky k našim zadním vratům, kde je cíl,“ popisuje trasu maminka Dita Fialová a pochvaluje syna, který s přípravami pomáhal a především kontroloval práci maminky. „Já jsem vystřihoval a zatloukal jsem hřebíky, aby všechno drželo,“ chlubí se malý kutil.

Jedenáct zastavení zvládnou v doprovodu rodičů i ti nejmenší. „Na startu jsou připravené soutěžní kartičky i propisky a nic dalšího už není třeba,“ vybízí Dita a Tomášek nadšeně přitakává: „Děcka, nemusíte se ničeho bát, je to jen soutěž a můžete získat odměnu a diplom!“

Cílem stezky je vyplnit tajemnou hádanku. Tu si všichni soutěžící odnesou domů a budou vyčkávat na zaslouženou odměnu. „Až se otevře Turistické informační centrum, tak tam vyplněnou tajenku odevzdají a dostanou dárečky od nás i od Města Hustopeče, které nám takto vyšlo vstříc,“ vysvětluje Dita. 

Kdy to bude, to záleží na nařízení vlády, proto budeme společně čekat a vyzvednutí výher včas připomeneme. Putovat po stopách čarodějnic však můžete jen do konce dubna. 

O čarodějnickým víkendu se do města slétnou na netradiční rej i další ježibaby a kouzelnice, které znáte z pohádek a příběhů. Přijaly pozvání Centra volného času Pavučina a na 15 místech po celém městě se s nimi budete moci nesoutěžně seznámit pomocí plakátů a tabulí. „Na našem webu se můžete podívat, kde tyto postavy hledat. Vyrojily se nám čarodějnice, které jsou dětem i dospělým jistě známé a na stanovištích si o nich mohou zjistit něco z jejich života, jejich dovednosti a podobně. Je to takové zajímavé počtení při procházkách městem, nic soutěžního,“ představil připravovanou akci Filip Hrabal. -nov-

odebírejte přes RSS