Vyjděte se s námi na komentovanou procházku (s) Živou krajinou

28. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Víte, že Hustopeče budou mít pro své území jasný plán, jak zabránit vysychání vodních zdrojů a čelit klimatické změně? A že se do něj můžete aktivně zapojit?

Na nedělní odpoledne 2. dubna jsme zváni na Procházku (s) živou krajinou po okolí Hustopečí. 

Sejdeme se u soutoku Štinkovky a Pradlenky. Auta necháme na polní cestě a půjdeme po trase asi 5 km dlouhé. Po cestě nás čeká několik zajímavých zastávek a jedno občerstvení. 

Objevíme, kudy nám mizí spousta vody. Koukneme se do některých starých plánů, ukážeme si, co nám o krajině kolem nás napoví historie - tzv. císařské otisky, staré mapy a porovnáme to se současným stavem. Zkusíme se společně zamyslet, jak by krajina mohla vypadat a co by se v ní dalo napravit.

Ukážeme si erozi půdy (věděli jste, že 1 cm úrodné ornice vzniká stovky let?) a také místo, kde by mohl být (staro)nový rybník. 

Naši procházku zakončíme povídáním u společného ohně, bude možnost opéct si vlastní špekáček.

Zveme všechny zvědavce a nadšence, jednotlivce i rodiny. 

Akci pořádá Živá krajina jižní Morava, jejíž model Živá voda přináší komplexní řešení nápravy krajiny. S pomocí dobrovolníků pomáhá zadržovat vodu, snižovat erozi půdy, vracet do přírody rozmanitost a adaptovat krajinu na klimatickou změnu.

Akce se uskuteční díky podpoře Active Citizens Fund ČR, Nadace OSF, Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, a Skautský institut

odebírejte přes RSS