Výměna 399 svítidel veřejného osvětlení a výbava interiéru budovy bývalé střelnice. Radní jednali

6. 9. 2022 · 2 minuty čtení
Téma Z města
Radní se sešli na své 107. schůzi.  Mezi hlavní body jednání patřily práce na objektu bývalé střelnice, pro kterou jsou schváleni dodavatelé interiérů i tvůrce videodokumentů mapujících historii budov v rámci přeshraničního projektu Tvář města Hustopeče a obce Habovka, a obnova veřejného osvětlení.

Stavební úpravy budovy bývalé střelnice v ulici Na Hradbách se blíží do svého finále, na řadě je nyní interiér. „Vyhlášená soutěž na vybavení vnitřních prostor za více než 1,8 milionů korun včetně DPH měla pět dílčích částí, které si rozdělí dva dodavatelé s nejvýhodnějšími nabídkami,“ doplnil místostarosta Bořivoj Švásta.
Radní potvrdili rovněž zhotovitele videodokumentů mapujících historii budov v Hustopečích a v Habovce, které jsou součástí přeshraničního projektu Tvář města Hustopeče a obce Habovka v proměnách času. „Filmy, které vzniknou ve spolupráci s odborníky na historii, budou ve zrekonstruované budově promítány a celý projekt podpořený z Fondu malých projektů pomůže se zaplacením interiérů částkou 600 tisíc korun. Přispěje i Jihomoravský kraj, a to částkou 250 tisíc korun,“ dodal Švásta. Podívejte se na průběh celé rekonstrukce.

Hustopeče čeká výměna části svítidel veřejného osvětlení. „Jedná se o výměnu 399 svítidel veřejného osvětlení, instalaci 24 nových světel a jednoho sloupu u vlakového nádraží, který umožní rozšíření kamerového systému,“ upřesnila starostka, Hana Potměšilová. Zakázku za téměř 4 miliony bez DPH pokryje dotace z programu EFEKT Ministerstva průmyslu a obchodu, jehož cílem je podpora úspor energií.

Stavbu nových kabin v areálu městského stadionu by mohla podpořit dotace. „Na vybudování kabin máme zpracovaný projekt, který má už i stavební povolení. Kvůli vysoké předpokládané částce, která činí 18 milionů a navýšit ji mohou ještě bourací práce a další náklady, hledáme vhodný dotační titul. Aktuálně prověřujeme možnost čerpání peněz z Národní sportovní agentury,“ vysvětlila Potměšilová.

Radní zadali zpracování prováděcí dokumentace v lokalitě kolem městské sportovní haly a ulice Tyršova. „Toto místo se potýká s dlouhodobě neutěšeným stavem, projektanti budou řešit parkování, sběrné místo, parkovou úpravu před sportovní halou včetně chodníku," vysvětlil Švásta.
Další nová studie pomůže s využitím pozemků v Herbenově ulici.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS