Výroční schůze zahrádkářů. Přibyli mladí vinaři

28. 2. 2017 · 1 minuta čtení · 22 fotografí
Téma Víno

Český zahrádkářský svaz základní organizace Hustopeče má více než stovku členů, sdružuje hlavně vinaře. Poslední únorový víkend se tradičně konala výroční členská schůze tohoto svazu. Probírala se výroční zpráva, hospodaření v roce 2016, návrh rozpočtu pro rok 2017, zprávy kontrolní komise a hlavním tématem byla blížící se májová výstava vín. 

Český zahrádkářský svaz Hustopeče spolupracuje s městem Hustopeče a jeho složkou Marketing a kultura na pořádání mnoha vinařských událostí, například O hustopečskou pečeť a Světový duel vín. Každoroční akcí pořádanou svazem jsou vinařské čtvrtky, které se konají každý druhý čtvrtek v rozmezí téměř tří měsíců, ve sklepě Na Turhandlích. Tyto čtvrtky jsou vyhrazeny zájemcům o seznámení se s vínem místních vinařů nebo vinařských firem. Největší akcí Českého zahrádkářského svazu Hustopeče je Májová výstava vín. „V tomto roce se bude konat první květnovou sobotu, čili 6. května 2017. Týden předtím, bude hodnocení vín,“ pozval předseda Českého zahrádkářského svazu Hustopeče Radovan Tomeš. „Na letošní výstavě budou k ochutnání především vína z úrody roku 2016, která byla dík příznivému počasí velmi kvalitní. Výnos hroznů byl však nižší a uvidíme, jak se to projeví na množství vystavovaných vzorků vín,“ doplnil tajemník svazu Jiří Teplý. 

Výroční schůze hustopečských zahrádkářů se zúčastnil i člen rady územního sdružení Břeclav Antonín Šlancar a starostka města Hustopeče Hana Potměšilová. Součástí schůze bylo i ocenění dlouholetých členů svazu a popřání jubilantům. Jako nejstaršímu, bylo gratulováno Bohuslavu Kadrnkovi. Věkový průměr členů výboru hustopečské organizace je vyšší než 75 let. „Ovšem loňský rok přinesl velmi pozitivní novinku, přibylo nám do svazu šest nových mladých členů,“ pochvaloval si Tomeš. 

 -ves- 

odebírejte přes RSS