Vysvědčení rozdaná, prázdniny začaly!

2. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 1 video

Pátek se nesl ve znamení konce školního roku a předávání vysvědčení. Tento den byl speciálním především pro prňáčky, kteří si svá vysvědčení přebírali poprvé, ale také deváťáky opouštějící svá známá útočiště.


Nastrojení a načesaní prvňáčci s kyticemi v náručí přicházeli do vyklizených tříd, zdánlivé prázdno však vyplnily nadšené hlásky štěbetající o prázninách a přebírání prvního cenného papíru.


Kromě vzorného vysvědčení, kde se málokdy objevila jiná známka, než jednička, dostali mnozí i pochvaly za čtení, recitaci nebo sběr pomerančové kůry a starého papíru a nebyla nouze ani o dárky od paní učitelky. Ještě před odchodem si všichni společně připili dětským šampusem.


Odchod deváťáků se nesl duchu větší slávy. Rozloučení třech devátých tříd Základní školy Komenského se kromě učitelů zúčastnili i rodiče ve čtvrtek 27. června odpoledne v hustopečském kině, oba vycházející ročníky Základní školy Nádražní přebíraly vysvědčení tradičně o den později v obřadní síni radnice.


O pocity dojetí se postaral proslov paní ředitelky zahrnující vzpomínky na první školní dny žáků. Vzpomínalo se také na všechny paní učitelky, které během devíti let na škole byly jejich třídními.
"Budou to zajímavé a poučné vzpomínky, protože jsem se od nich hodně věcí naučila, nebylo to s nima úplně jednoduché, ale pro mě to rozhodně bylo poučné," řekla o soužití s deváťáky třídní učitelka Eva Sieglová.

-slam-

odebírejte přes RSS