Výuční listy převzalo 40 úspěšných absolventů

20. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 15 fotografí · 1 video
Čtyřicet kvalifikovaných řemeslníků vypustilo na trh práce Střední odborné učiliště Hustopeče. V úterý 20. června jim v sále kina slavnostně předali výuční listy zástupci školy i města.


Vytoužený doklad o úspěšném absolvování studia nedostalo třicet devět hochů a jedna dívka zadarmo. Cesta byla dlouhá, jak si společně připomněli i na vzpomínkových videoprezentacích. „Byly to dlouhé tři roky pilného učení, ale hlavně jejich touha obor dokončit a něco dokázat. A ve finále samozřejmě tři zkoušky, písemné, praktické a ústní, aby studium dokončili a výuční list dostali,“ pochválila své svěřence učitelka Kateřina Bališová.

Devět z absolventů uspěli z vyznamenáním, další zase se zvláštním poděkováním za vzornou reprezentaci školy na regionálních i celostátních soutěžích. „Pravidelně naše žáky připravujeme na soutěže a vždycky se umisťují na první třech místech. Koneckonců třeba naše moderní malířské učebny dokonce hostí krajské soutěže. Takže budeme rád, když nám rodiče pošlou své děti a my je rádi připravíme do světa,“ usmíval se spokojený ředitel školy Zdeněk Hrabal. 

V době, kdy se celoplošnými médii šíří poplašné zprávy o přeplněnosti gymnázií a odborných škol, hustopečské učiliště hlásí na další školní rok ještě volná místa. „Nebude to takový přetlak, jak slýcháváme. Máme volná místa, můžeme přijímat,“ vyvrátil ředitel Hrabal. -nov-

odebírejte přes RSS