Výukové pořady kina lákají školy i spolky

30. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video

S blížícími se vánočními prázdninami roste zájem škol a spolků o vzdělávací pořady či filmové projekce v hustopečském kině. V nabídce je jich hned několik.


V uplynulém týdnu se hned několik tříd druhého stupně z Hustopečí i okolí přišlo podívat na edukativní divadelní představení s Michaelou Dolinovou a Ladislavem Ondřejem. „Hra se jmenuje Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej. Veselou formou se snažíme seznámit děti s tím, jak se správně chovat,“ prozradila Michaela Dolinová.

Vtipně pojaté představení žáky bavilo od prvních replik a hlavnímu hrdinovi dokonce napovídali, jak se správně chovat. „My máme s druhým stupněm škol dobrou zkušenost. Hru hrajeme už jedenáct let, takže jsme měli spoustu příležitostí si ověřit, co na tuto cílovku zabírá a co naopak vůbec,“ vysvětlila.

Zatímco některé části představení se během let vyvíjeli a přizpůsobovali se publiku, samotná podstata, etiketa, zůstává neměnná. „Je to vlastně zajímavé, protože se mění spíše reakce lidí na zásady etikety. Konkrétně v tomto představení máme scénu, ve které si hlavní hrdina, pubertální Karel Louda, zapálí v autě cigaretu. A za všechny ty roky na to diváci vždycky reagovali negativně, že je to neslušné a podobně. Ale až poslední dobou jsou ty reakce až expresivní, děti si zacpávají nosy, volají fůj, to se nám dříve nestávalo. Možná je to dobrý signál, že i to kouření jednou vyjde úplně z módy,“ doufá Dolinová. -nov-


odebírejte přes RSS