Vzpomínky na Hustopeče hercům jistě zůstanou

9. 8. 2021 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Pod ořechem na M-klubu se po dlouhé době odehrálo divadelní představení. To si střihli herci z pražského Studia Dva, kteří tak rozehráli neobvyklou love story s názvem Vzpomínky zůstanou.


Ve hře neexcelovali pouze manželé Zlata Adamovská a Petr Štěpánek, ale také Vilém Udatný a Lucie Štěpánková. V prozrazení toho, o čem hra pojednává, byli herci opatrní. “Na to je krátká odpověď, je to o životě, a myslím si, že si v tom každý divák najde něco pro sebe,” popisuje obezřetně herec Štěpánek. “Je to čtyřúhelník lidí, kteří se kříží, někdy se potkávají, jindy nepotkají, ale nebudeme prozrazovat, jak to dopadne,” dodává kolega Udatný.

Představitelky dámských rolí pro změnu zlehka nastínily jejich vzájemný mateřský vztah jevišti. “Musím říct, že my spolu nemáme úplně ideální vztah, a dokonce se to říká v textu, že ten vztah je zvláštní, jedna druhou respektujeme, ale že bychom spolu nějak extra vycházely, to ne,” vysvětluje Zlata Adamovská. “Možná si k sobě nakonec najdeme cestu, ale to diváci musí vydržet až do konce,” varuje herečka Štěpánková.

A taky že vydrželi. A to i přesto, že chvílemi velmi vydatně pršelo. Naštěstí bylo publikum vybaveno pláštěnkami a ani nevydařené počasí je od napínavého příběhu neodtrhlo. Diváci měli v ceně vstupenky na představení také skleničku vína, možná právě díky tomu celou situaci snášeli lépe!

Víno bylo v tento moment opravdu na správném místě a své o tom ví také herci, přičemž většina to hustopečské okusila úplně poprvé. “My jsme tu ještě nehrály, já si dokonce myslela, že jedeme do Hustopečí nad Bečvou, a tohle pro mě bylo milé zjištění, že jedeme sem,” usmívá se Lucie Štěpánková. Víc než na jevišti ale Hustopeče okusit nemohly. “Budeme muset dojet extra! Kdyby se to naplánovalo někdy i s přespáním, že bychom potom hráli v Brně, to by se nám líbilo…” zasnila se herečka Adamovská. 

Publikum všechny vystupující dobře zná z televizních obrazovek, ať už jak ztvárňují nebo jen dabují jiné postavy, tou nejvýraznější bude bezpochyby Zlata Adamovská. Co má na starost a kde ji můžeme v nejbližší době vidět účinkovat? “Já mám na starost svoji starou maminku, občas taky vnoučata na hlídání, a starostí mi brzy taky bude nové učení textů, protože se rozeběhlo znovu natáčení Ordinace, ale to jsou takové milé starosti,” líčí všestranná umělkyně. 

Jak herci, tak diváci si představení moc užili, a někteří vytrvalci, kteří po představení počkali, než se herci převlečou do civilu, ulovili dokonce i autogram. -slam-

odebírejte přes RSS