Z brambor se dá dělat spousta věcí, ale nejlepší jsou pečené na ohni

22. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video

Bramboriáda oslavila svůj čtvrtý ročník v neděli 21. října. Opět se kvůli rekonstrukci budovy Centra volného času Pavučina konala v M-klubu. Děti a rodiče ho zcela zaplnili a užívali si společně strávený čas kreativní činností a sportováním. „Pro účastníky jsme si přichystali stanoviště a soutěže s podzimní a bramborovou tematikou,“ představila program organizátorka z Centra volného času Pavučina Iveta Vodáková.


Návštěvníci si mohli vytvořit mandalu a zvířátka z lístků nebo vyrobit bramborové postavičky. Všechny výtvory byly ojedinělé a fantazii se meze nekladly. Mezi bramborovými pohádkovými bytostmi seděla různá zvířátka nebo autíčka. Sportovní činnosti byly nápadité a děti moc bavily. „Máme tu hod do brambory, bramborovou dráhu, poznávání různých druhů zeleniny, lovení brambory z tunelu a další stanoviště,“ popsala jednotlivé disciplíny Vodáková.
Spokojený výraz na obličeji dětem vykouzlily i odměny, které na ně po soutěžích čekaly. „Kromě sladkostí jim může být odměnou opečená brambora na ohýnku nebo naše čerstvě upečené bramborové pečivo,“ uvedla Vodáková.
Bramboriáda zaznamenala rekordní účast. Prostory M-klubu praskaly ve švech. Vylidnily se až poté, co se řada návštěvníků přesunula k ohýnku, kde si opékala brambory nad plamenem nebo přímo v popelu. „Takovou účast jsme nečekali. Jsme moc rádi, že si sem lidé našli cestu,“ neskrývala radost Vodáková.

-ves-

 

odebírejte přes RSS