Radní zasedli k jednacímu stolu v pondělí 3. října

4. 10. 2022 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Radní se sešli na 109. schůzi. Řešili rozšíření pronájmu v místní poliklinice pro Girasole, z.s., žádost o dotaci z Národní sportovní agentury a na stole měli výroční zprávu o činnosti ZŠ Komenského.

Organizace poskytující zdravotní a sociální služby, Girasole z. s., získala další prostor v hustopečské poliklinice. „Girasole zde již dlouhodobě působí, sídlí zde zaměstnanci zajišťující domácí hospic a pomoc pro pečující. Nyní využijí i uvolněné místo po neziskové organizaci Ratolest Brno. Je dobře, že budova slouží svému účelu a využívají ji zdravotníci a pracovníci v sociálních službách,“ pochvalovala si starostka, Hana Potměšilová.

O dotaci na výstavbu nových kabin na městském stadionu požádá FC Hustopeče. „Aktuálně se vyskytla vhodná investiční výzva, která cílí na podporu organizovaného sportu místního charakteru. Maximální výše dotace činí 20 milionů korun,“ doplnila starostka, Hana Potměšilová. Povinnou spoluúčast žadatele, která je minimálně 30%, a současně náklady převyšující získanou dotaci, by doplatil městský rozpočet.

Radní se seznámili s výroční zprávou o činnosti ZŠ Komenského.
„Dokumentem jsme se zabývali velmi podrobně, a to hlavně s ohledem na střednědobý a dlouhodobý plán investic. Hlavními tématy jsou obnova kuchyně a budovy prvního stupně,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta.

Na základě četných dotazů občanů města se radní zabývali dokumenty od společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., které mnozí našli ve svých schránkách. Jedná se o nabídku na zavedení optické technologie pro vysokorychlostní internet, za jejímž účelem zástupce poskytovatele požaduje souhlasy se vstupy na pozemky vlastníků nemovitostí. „Radní neodsouhlasili páteřní sítě v městských pozemcích, protože by se jednalo o rozebrání velké části chodníků ve městě, včetně nově vybudovaných bezbariérových tras, například v ulicích Brněnská, Žižkova, Hybešova, Tyršova a dalších," argumentovala starostka, Hana Potměšilová. 


-hrad-
 

 

odebírejte přes RSS