Z jednání radních: Adaptační skupinu pro ukrajinské děti bude mít pod palcem Pavučina

29. 3. 2022 · 2 minuty čtení

Radní se sešli na své 96. schůzi v pondělí 28. března. Schválili zřízení adaptační skupiny pro ukrajinské děti, spolufinancování dotačního projektu na vybavení interiéru budovy bývalé střelnice i hospodářské výsledky příspěvkových organizací za rok 2021. Zelenou dali také žádosti o příspěvek z Nadace ČEZ, která v případě úspěchu podpoří rekonstrukci skate parku v areálu Pavučiny

Ukrajinské děti válečných uprchlíků budou mít v Hustopečích oficiální adaptační skupinu. „Jedná se o volnočasovou organizovanou skupinu, která má pomoci dětem zvyknout si na novou zemi, odlišné prostřední a usnadnit jim následný nástup do mateřské, základní nebo střední školy,“ vysvětlila účel starostka, Hana Potměšilová. Dalším z přínosů je také možnost zapojení jejich rodičů na trhu práce. Fungování budou mít na starosti s největší pravděpodobností zaměstnanci CVČ Pavučina, o doplnění činnosti do zřizovací listiny rozhodnou zastupitelé na svém dubnovém zasedání.
Radní řešili také peníze na provoz. „Vzhledem k tomu, že není možné tyto náklady platit z prostředků státního rozpočtu, rozhodli jsme o zřízení veřejné sbírky. Ta pomůže například se zaplacením lektorů a dalších potřeb,“ upřesnila Potměšilová. Přispět bude možné na transparentní účet i do pokladniček.

O podporu z Nadace ČEZ zabojuje skate park v areálu Pavučiny. „Hřiště volá po obnově již delší dobu, podepsal se na něm zub času. Aktuálně jsme našli vhodný dotační titul od Nadace ČEZ, který podporuje výstavbu i kompletní rekonstrukci sportovních areálů,“ doplnil místostarosta, Bořivoj Švásta. Odhadované náklady přesahují 2 miliony korun a v případě úspěchu žádosti by je téměř celé mohla zaplatit dotace.

Vedení města odkleplo spolufinancování ve výši téměř 4,2 tisíce EUR (cca 105 000 Kč) projektu „Tvář města Hustopeče a obce Habovka v proměnách času“, který částečně pokryje náklady na vybavení interiéru v budově bývalé střelnice.  Získaná částka z Fondu malých projektů v rámci česko – slovenské spolupráce, který podporuje akce s lokálním významem dokládající přeshraniční dopad, činí okolo 650 tisíc korun.

Radní schválili hospodářské výsledky příspěvkových organizací za rok 2021. Zlepšený hospodářský výsledek jednotlivých organizací bude použit k tvorbě rezervních fondů. Naopak vykázanou ztrátu dvou organizací (SPOZAM a CVČ) rezervní fondy pokryjí.

-hrad-

odebírejte přes RSS