Z jednání radních: Dvě významné investice odstartují začátkem března

1. 3. 2023 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Poslední únorový den roku 2023 patřil zasedání radních. Na stole měli dvě velké investice, amfiteátr pod společenským domem a jídelnu s výdejnou obědů u ZŠ Nádražní, parkování a organizaci Slavností mandloní a vína i omezení světel v rámci akce Hodina Země.

V týdnu od 6. do 10. března odstartují v Hustopečích dvě významné investiční akce. Těsně před zahájením prací jsou amfiteátr i výdejna obědů u ZŠ Nádražní. „Stavby jsou vysoutěžené a nyní jsme vybrali zajištění autorských a technických dozorů a koordinátory bezpečnosti práce. Dělníci z firem, které vyhrály výběrová řízení, nastoupí již příští týden,“ doplnila starostka, Hana Potměšilová.

Jihomoravský kraj podpořil provoz pečovatelské služby v Hustopečích částkou více než 2,8 milionů korun. „Jedná se o 40 % celkových výdajů na poskytování sociálních služeb, zbývajících 60 % doplácí rozpočet města,“ upřesnil místostarosta, Josef Horák.

Slavnosti mandloní a vína, které se v Hustopečích uskuteční od 24. – 26. března, zatíží město náporem aut a návštěvníků. Radní řešili navýšení míst k parkování i organizaci v sadech u rozhledny. „Oslovené firmy, které sídlí v okrajových částech, zapůjčily městu na tento víkend svoje areály za účelem parkování. Nejvíce aut zaparkuje na zpevněné i nezpevněné ploše u Agrotecu, autobusy pojme areál (T2) u společnosti MOSS. S parkováním pomůže rovněž nově získaný prostor v Šafaříkově ulici,“ vyjmenoval opatření místostarosta, Bořivoj Švásta. Oproti běžným kapacitám dojde k navýšení o téměř 2 000 parkovacích míst.
V průběhu Slavností se těší obvykle obrovskému zájmu lidí hustopečské mandloně. „Mimo sadu s rozhlednou, které vlastní město, jsme výpůjčkou získali rovněž velkou část pole naproti rozhledny. Kromě prodejních stánků zde vznikne prostor pro kontejnery, umývátka a mobilní toalety, jejichž počty letos navyšujeme, doplnil Švásta.

Radní schválili pořízení koňského povozu od Ranče Valkýra. „Využijeme ho na Burčákové slavnosti i další, především vinařské, akce,“ uvedl Švásta.