Z jednání radních: Žádost o dotaci na kompletní výměnu povrchu tenisových kurtů

18. 10. 2022 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli na 110. schůzi v pondělí 17. října. Zelenou dali žádosti o dotaci na technické zhodnocení tenisových kurtů, pořízení nového obrazu do muzejní sbírky i opravám a dovybavení městské sportovní haly.

Nájemce městské sportovní haly, TJ Agrotec Hustopeče, zde zrealizuje se souhlasem radních opravy a dovybaví areál. S financováním pomůže Jihomoravský kraj. „Jedná se o zateplení stěny v herně stolního tenisu, odstranění azbestových desek na vnější fasádě budovy, výměnu vstupních dveří do kotelny a nákup nového bateriového mycího stroje,“ vyjmenoval plánované úpravy místostarosta, Bořivoj Švásta.

Národní sportovní agentura vyhlásila dotační výzvu, kterou se radní rozhodli využít na technické zhodnocení tenisových kurtů. „Máme hotovou projektovou dokumentaci z loňského roku, podle které celkové výdaje na rekonstrukci týkající se kompletní výměny povrchů tenisových kurtů činí 3,2 miliony korun. V případě úspěchu žádosti by dotace mohla zaplatit 70 % ze souhrnné částky,“ doplnila starostka, Hana Potměšilová.


Vozový park městských služeb posílí. Radní odsouhlasili veřejnou zakázku na dodávku malého nákladního vozidla s elektropohonem. Nákup bude podpořen dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR částkou cca 400 tisíc korun.

Nový obraz obohatí sbírku hustopečského muzea. „Jedná se o olejomalbu s názvem „Hustopeče“, autorkou je MgA. Jana Rozková z Velkých Němčic a její obraz si mohli návštěvníci prohlédnout v rámci výstavy Město v obrazech. Tu zahájila slavnostní vernisáž 29. června a trvala až do září, kdy ji nahradila výstava habánské keramiky,“ vysvětlila Potměšilová.

-hrad-

odebírejte přes RSS