Z jednání radních

1. 3. 2022 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Radní se sešli v pondělí 28. února. Odsouhlasili pomoc pro lidi z Ukrajiny, které ohrožuje válka, podpořili výsadbu nových ovocných stromů a zadali opravu střechy na domě po paní Nohelové.

Vedení města schválilo pomoc pro ukrajinské občany zasažené válkou. „Aktuálně jsme napřímo vyčlenili ubytování v budově Pavučiny, dvě jednotky v podporovaných sociálních bytech v Žižkově ulici a další v Penzionu pro seniory. Ubytovnu v Celném nabízíme prostřednictvím Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR,“ uvedla k podpoře starostka Hana Potměšilová. Radní ihned uvolnili maximální možnou částku, o které mají kompetenci rozhodnout, a to 20 tisíc korun. Peníze poputují k potřebným přes Český červený kříž. „Vyšší finanční podporu projednají zastupitelé na svém dubnovém zasedání,“ doplnila Potměšilová.

Střechu na domu po paní Nohelové, který stojí na Dukelském náměstí a je majetkem města, čeká oprava. Radní zadali zakázku za více než 1,4 miliony korun včetně DPH společnosti STAK-D, spol. s r.o. „Jedná se o opravu střešního pláště a částečnou výměnu dřevěných krovů,“ upřesnil místostarosta Bořivoj Švásta.

Za Hustopečemi směrem na Šakvice, v tzv. „Tesárkově údolí“, vyroste nový ovocný sad. Čítat bude okolo 200 stromů švestek, hrušní, meruněk, jabloní a dalších ovocných stromů, o jejichž dodávku se postará firma Agro Brno – Tuřany. Se zaplacením částky (necelých 250 tisíc korun včetně DPH) pomůže dotace z Národního programu Životní prostředí. „Sad bude volně přístupný a utrhnout ovoce a občerstvit se bude moct každý. Rovněž samotná výsadba počítá se zapojením veřejnosti a bude příležitostí k setkání a strávení společného příjemného času,“ láká Švásta.

Do vozového parku městských služeb přibude nový výkonný mulčovací traktor za téměř 300 tisíc korun. Díky špičkovému motoru a pohonu „na všechny čtyři“ jej bude možné využívat i do svažitějšího a hůře dostupného terénu.
-hrad-

odebírejte přes RSS