Z jednání rady: Bude vyhlášena výzva na stavbu nových parkovacích míst

16. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli v úterý 14. srpna na 100. schůzi Rady města Hustopeče.

Další čtyři byty na Penzionu budou mít nové kuchyně
Kuchyně na Penzionu slouží seniorům už dvacet let. „Z toho důvodu jsme začali s postupnou výměnou kuchyňských linek. V minulém roce jsme vyměnili čtyři a letos pokračujeme. Senioři mají radost,“ uvedla starostka Hana Potměšilová. Nové kuchyně se vybudují opět ve čtyřech bytových jednotkách. Vybraná firma provede montáž včetně spotřebičů za cenu necelých 150 tisíc korun.

Automatická parkovací zábrana u Penzionu
Před služebním vchodem do Penzionu bude nainstalovaná automatická parkovací zábrana, kterou zde umístí zaměstnanci městských služeb. Neukáznění řidiči často parkují u služebního vchodu do kuchyně a jídelny, blokují vjezd auta Pečovatelské služby a komplikují tím např. rozvoz obědů. „Na nákup zábrany jsme uvolnili z rozpočtu 6 tisíc korun,“ řekla Potměšilová.

Bude vyhlášena výzva na stavbu nových parkovacích míst
Parkování je problém v mnoha městech a s nárůstem počtu aut na rodinu je jediným řešením budování nových parkovacích míst. „Již delší dobu se zabýváme nejvytíženějšími lokalitami ve městě. Nová místa k parkování vzniknou v ulici Šafaříkova, Brněnská, Komenského, řeší se ulice Sv. Čecha a Pitnerova.“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta. Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu bude uveřejněna na úřední desce a na profilu zadavatele www.vhodne-uverejneni.cz.

Rostlina Klejicha hedvábná je invazivní druh
V Hustopečích se začala hojně vyskytovat rostlina Klejicha hedvábná, která pochází ze Severní Ameriky. Do České republiky byla zavlečena jako okrasná a medonosná rostlina. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ji označila jako invazivní druh. Odbor životního prostředí proto navrhl její likvidaci na pozemcích města, aby nedošlo k dalšímu šíření.

31673 

Klejicha hedvábná je invazivní druh původem ze Severní Ameriky, FOTO: Archiv MěÚ Hustopeče

-ves-


odebírejte přes RSS