Z jednání rady: Boží muku čeká obrazová výzdoba

9. 6. 2021 · 2 minuty čtení · 5 fotografí
Téma Z města

Zasedání rady města tentokrát připadlo na úterý 8. června. Program čítal více než 50 bodů, vybíráme pro vás ty nejzajímavější z nich.

Kinokavárna hledá nového nájemce

Radní schválili záměr pronájmu kavárny v místním kině. „Současný nájemce nám předal výpověď, proto hledáme nového provozovatele. Přihlášku mohou zájemci zasílat do 7. 7. 2021 a její součástí bude nabídková cena nájmu či podnikatelský záměr,“ vysvětluje starostka Hana Potměšilová. Nabízený sortiment a služby kavárny musí nájemce přizpůsobit charakteru budovy a tomu, k čemu je využívána – tedy kino, divadelní představení či výstavy. Pronajímatel požaduje otevírací dobu v době konání kulturních a společenských akcí v budově.

Nový vodovod v ulici Alšova již brzy

Radní schválili Smlouvu o spolupráci s VaK Břeclav z důvodu rekonstrukce vodovodního řadu a napojení na přípojky v ulici Alšova. „Plánujeme zde rekonstruovat chodník a vybudovat podélná parkovací místa, předtím se ale v těchto místech položí nový vodovod,“ vysvětluje práce místostarosta Bořivoj Švásta. „V současné době je již částečně navezen materiál a VaK ke konci června započne práce. V nejbližších dnech obdrží majitelé dotčených nemovitostí od VaK informativní dopis,“ dodává starostka.

Osloveny firmy na předláždění Bratislavské

Chodník v ulici Bratislavská čeká rekonstrukce. „Máme vyprojektováno předláždění chodníku v ulici Bratislavská, a to od kina po hasičskou zbrojnici,“ říká místostarosta. Součástí rekonstrukce chodníku bude také položení chránicí trubky pro optickou síť, která má propojit městské objekty. „Během prázdnin by mělo být hotovo,“ dodává starostka. V současné době jsou osloveni uchazeči, ti by se měli podat nabídky do 28. června.

Boží muku čeká obrazová výzdoba

Boží muka, kterou naleznete směrem na Kurdějov, má za sebou řadu rekonstrukcí. Poslední tečkou k hotové kapličce bude obrazová výzdoba, kterou zajistí malíř z Újezdu u Brna. „Na Boží muky bude namalována například konvička, kříž, hlava Krista, součástí budou i popisky jednotlivých obrázků (obrázky najdete níže v článku),“ těší se na hotovou kapličku starostka. Radní schválili doplnění obrázků za cenu 20 tisíc.

Dvě opravy na Penzionu pro seniory

Rada schválila výměnu 5 sestav kuchyňských linek na Penzionu pro seniory za částku 200 tisíc korun. „Jedná o čtvrtou etapu oprav, každoročně se obmění 4 či 5 kuchyňských linek,“ vysvětluje místostarosta. Zároveň s touto rekonstrukcí se vymění také osvětlení na chodbách penzionu. „Výhodou je, že se nebude muset složitě hledat vypínač, nově budou světla na čidlo,“ dodává starostka. Tato oprava bude stát 147 tisíc vč. DPH.

-vyh-


odebírejte přes RSS