Z jednání rady: Budoucí využití kulturního domu a jeho okolí dostane jasné obrysy

27. 9. 2017 · 1 minuta čtení
Téma Z města

V úterý 26. září se konala 74. schůze Rady města Hustopeče.

Rekonstrukce D2 zvýší pohyb na objezdu
Z důvodu rekonstrukce levého pruhu D2 mezi Chrlicemi a Blučinou bude uzavřen sjezd na Blučinu/Slavkov směrem od Brna. Vozidla budou dále vedena na sjezd do Hustopečí, kde se na kruhovém objezdu otočí a najedou zpět na dálnici směr Brno. V tomto směru bude sjezd na Blučinu/Slavkov otevřený. Předpokládaný termín uzavírky je od 8. října do 25 listopadu 2017.

Budoucí využití kulturního domu a jeho okolí dostane jasné obrysy
Pracovní skupina, která se zabývá budoucím využitím Společenského domu, navrhla vypracovat architektonickou studii pro stavební úpravy a modernizaci budovy. Vedení města nyní uzavřelo smlouvu na její vypracování. Předpokládá se, že bude řešit samotný objekt včetně návaznosti na širší okolí – urbanistický kontext a úpravu stávajícího provozu a prostor pro soudobé využití objektu. Budova a celý areál by měly sloužit na různé společenské události, jako jsou hody, letní kino, divadlo apod.

Restaurace Spolák je opět k pronájmu
Od 1. listopadu bude k pronájmu restaurace Spolák o ploše provozních místností 183 m2 a ostatní prostory (včetně sklepu a nákladního výtahu) o výměře 124 m2 se samostatným vchodem.

Na Penzionu dojde k postupné výměně kuchyňských linek
Některé kuchyňské linky na Penzionu jsou již po dvaceti letech provozu v nevyhovujícím stavu. Výměna se bude dělat postupně, nyní se bude týkat kuchyní ve 4 bytových jednotkách. Vybraná firma ji provede za cenu necelých 150 tisíc korun, včetně spotřebičů a montáže.

Práce na zadláždění hřbitova budou pokračovat
Na hřbitově jsou postupně všechny zpevněné cesty vydlažďovány žulovými kostkami. Město Hustopeče nyní zakoupilo 150 tun těchto žulových kostek a v průběhu října opět začnou práce. Plánuje se pokračovat ve dláždění v urnovém háji.

-ves-

 

odebírejte přes RSS